Flota prowadziła, ale ostatecznie uległa czwartoligowcowi z Niemiec

SV Babelsberg pokonał Wyspiarzy 4:2. W czwartek sztab Floty ustali kadrę na zgrupowanie w Hiszpanii.
Wyjazd do Berlina na krótki pobyt połączony ze sparingiem z zespołem z Poczdamu, a przede wszystkim obóz w Hiszpanii to pomysły (i finansowe zaangażowanie) nowego sponsora świnoujskiego klubu. Wciąż niewiele o nim wiadomo, poza tym, że pochodzi z Izraela.

Początek tournée jest dla Floty trudny. Niemcy pokonali Flotę 4:2, choć do przerwy prowadzili Polacy 1:0. Gola zdobył testowany zawodnik Abu Bakarr Kargbo. Napastnik pochodzi z Sierra Leone, ale szybko trafił do szkółki Herthy Berlin. Był nawet młodzieżowym reprezentantem Niemiec. Teraz reprezentuje Austrię Lustenau (II liga).

W drugiej połowie trzy bramki strzelił Evren Serbes, a na 10 minut przed końcem kontaktowego gola zdobył inny testowany zawodnik - Bośniak Amir Mahović. Świnoujścianie zaatakowali, ale to gospodarze zdobyli bramkę w końcówce.

W czwartek trener Tudor Florin-Laurentiu wraz z asystentami ma ustalić kadrę na obóz w Hiszpanii. Kto oblał testy - wróci do Polski. W okolicach Murcii Flota ma spędzić około dwóch tygodni i tam rozegrać cztery sparingi - m.in. z mistrzem Chorwacji (Dinamo Zagrzeb) i Ukrainy (Szachtar Donieck).