Szczypiornistki Pogoni przegrywają po raz pierwszy w sezonie w Szczecinie. Podium krok dalej

EKSTRAKLASA PIŁKAREK RĘCZNYCH. Szczecinianki mają w tym sezonie powalczyć o medal mistrzowski. Jeśli tak, to muszą wygryźć z podium kogoś z wielkiej trójki, a najłatwiejszym rywalem wydaje się Vistal Gdynia.
I właśnie gdynianki były rywalkami Pogoni w środowy wieczór. Vistal u siebie pokonał PB, ale w rewanżu miało być inaczej - Pogoń miała odnieść zwycięstwo, zbliżyć się do podium na koniec rundy zasadniczej, a tym samym zapracować na teoretycznie łatwiejszego rywala w ćwierćfinałach play-off.

Mecz nie potwierdził jednak apetytów Pogoni. Nasz zespół grał spokojnie, jakby nie chcąc rzucić się na przeciwnika. Taktyka opanowania nerwów i skutecznej gry nie sprawdziła się. Pogoń prowadziła 5:3, ale od tego momentu to przyjezdne grały skuteczniej. Lepiej? Można mieć wątpliwości, po prostu skuteczniej.

Druga połowa większej zmiany nie przyniosła. Pogoń próbowała, ale pudłowała. Vistal bronił wypracowanej przewagi i to mu dość dobrze wychodziło, ale nie był na tyle silny, by odskoczyć na bezpieczną przewagę sześciu-ośmiu bramek. Skończyło się na pięciu bramkach różnicy i rozczarowaniu kilkuset fanów.

Pogoń pozostanie na piątym miejscu po 17. kolejce. Nie traci szans, by jeszcze przed play-off awansować wyżej, ale będzie o to trudno. Niewątpliwy wpływ na postawę zespołu miała ostatnia zaskakująca zmiana w zespole. Z drużyną pożegnała się Katarzyna Duran, którą Pogoń zatrudniła w poprzednim sezonie, wykupując ją z Vistalu. Duran po długich miesiącach oczekiwań pod koniec roku zaczęła prezentować dobrą formę i wtedy dostała ofertę z niemieckiego ligowca. Pogoń pożegnała, a zespół stracił swoją najlepszą szczypiornistkę w ostatnich tygodniach. W drużynie pozostały trzy doświadczone rozgrywające i młodzież bez dużego ogrania w elicie.

Okazją na poprawę nastroju w szczecińskiej ekipie będzie weekendowy dwumecz w Portugalii w ramach IV rundy Challenge Cup.

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 20:25 (11:14)

PB: Płaczek, Szywierska - Cebula 6, Królikowska 4, Stasiak 4, Stachowska 2, Huczko 1, Głowińska 1, Zimny 1, Jaszczuk 1, Koprowska 0, Noga 0, Zawistowska 0.