Futsalowa potęga w Szczecinie i Stargardzie. Rosja zagra towarzysko z polską reprezentacją

Dla Polaków to generalny sprawdzian przed marcowymi eliminacjami do mistrzostw Europy.
Marcowy turniej w Krośnie z udziałem Polaków, Włochów (zdecydowanych faworytów), Białorusinów i zwycięzców jednej z grup preeliminacji może otworzyć naszym futsalistom drogę do prestiżowej imprezy. Futsal w Polsce funkcjonuje od kilkunastu lat, ale brakuje sukcesu reprezentacji. Teraz wszystko jest podporządkowane marcowym spotkaniom.

Włoski selekcjoner Polaków Andrea Bucciol już nie testuje kandydatów. Ma swoich wybrańców, a jednym z nich jest Michał Kubik z Pogoni 04 Szczecin. Kubik w weekend odpoczywał, bo musiał pauzować w meczu P04 z Gwiazdą Ruda Śląska za czerwoną kartkę. Ile znaczy dla Pogoni, pokazał wynik z Gwiazdą (2:5).

Oprócz Kubika w kadrze są: bramkarze Kamil Dworzecki (Wisła Kraków) i Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała) oraz zawodnicy z pola: Paweł Budniak, Sebastian Wojciechowski (Wisła), Marcin Kiełpiński (Jasna Gliwice), Daniel Krawczyk, Michał Marciniak, Igor Sobalczyk (Gatta Zduńska Wola), Piotr Łopuch (Clearex Chorzów), Marcin Mikołajewicz, Michał Wojciechowski (obaj FC Toruń, Mikołajewicz jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował P04), Artur Popławski (Rekord), Dominik Solecki (Red Dragons Pniewy).

W poniedziałek w Szczecinie i we wtorek w Stargardzie czeka ich naprawdę trudny egzamin. Rosja to światowa czołówka: aktualny wicemistrz Europy, ćwierćfinalista ostatnich MŚ. A wcześniej były i inne duże sukcesy. Na pozycję Rosjan pracują m.in. naturalizowani Brazylijczycy. Z Polską ma zagrać np. najlepszy strzelec ostatnich MŚ Eder Lima czy srebrni medaliści ME - Robinho i bramkarz Gustavo. Zabraknie Puli - króla strzelców MŚ sprzed czterech lat.

Dodajmy, że Nikołaj Pieriewierziew, Siergiej Siergiew, Danił Kutuzow, Siergiej Abramow, Aleksandr Fukin i Iwan Miłowanow w 2014 r. zdobywali srebro na ME w Belgii.

Kto jeszcze się nie zdecydował na zakup tanich biletów, ma na to szansę w kasach hal. Wejściówki na mecz w szczecińskiej Azoty Arenie kosztują 3 (ulgowy) i 5 zł (normalny). Mecz rozpocznie się o godz. 19, a kasy będą czynne od godz. 17.

Rewanż w Stargardzie we wtorek. Tam bilety po 10 zł. A mecz również rozpocznie się o godz. 19.