Sportowa sobota pod dachem: wygrane Chemika, Espadonu, Spójni i Energi AZS

EKSTRAKLASA SIATKAREK. Chemik Police bez trudu rozbił drużynę Nafty Piła.
Mistrz Polski spotkanie z Naftą wyznaczył na godz. 18 w sobotę, czyli w porze meczu piłkarzy Pogoni z Lechem. Nic więc dziwnego, że frekwencja na meczu siatkarek znacząco spadła. A ci, którzy zdecydowali się przyjść do hali, oglądali jednostronne widowisko. Chemik miał wygrać i wygrał, miał to zrobić szybko i zrobił, a trener Giuseppe Cuccarini dostał okazję, by znów wystawić do gry zmienniczki.

Chemik Police - Nafta Piła 3:0

Sety: 25:17, 25:13, 25:18.

Chemik: Rabka, Werblińska, Jagieło, Mróz, Gajgał-Anioł, Kowalińska oraz Krzos (libero).

I liga siatkarzy

Coraz lepiej spisuje się zespół Espadonu. Szczecinianie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu - tym razem w Krakowie. Tamtejsi akademicy jesienią wygrali w SDS-ie 3:2, ale w rewanżu na swoim parkiecie nie mieli najmniejszych szans.

- Pierwsze dwa sety zagraliśmy 'koncertowo'. Przyjęcie i atak były na bardzo wysokim procencie. W trzecim secie mieliśmy chwilę przestoju. Jednak przy stanie 21:18 dla AGH powróciliśmy do swojej gry. Zdobyliśmy 5 punktów z rzędu i zapewniliśmy sobie bardzo ważne dla nas zwycięstwo. Z meczu na mecz gramy coraz lepiej i popełniamy mało błędów własnych, co przekłada się na wynik - podsumował trener Jerzy Taczała.

Dzięki wygranej Espadon awansował już na 6. pozycję w tabeli.

AZS Kraków - Espadon Szczecin 0:3

Sety: 17:25, 17:25, 22:25

Espadon: Sladecek, Orłowski, Wołosz, Kordysz, Nowak, Cedzyński oraz Filipowicz (libero) i Dembiec (libero) - Pietrzak.

Ekstraklasa piłkarek ręcznych

Koszalinianki wygrały ważny mecz w walce o pierwszą czwórkę rozgrywek. Utrzymały małą przewagę nad Startem Elbląg i nad Pogonią, a dwa najbliższe mecze - u siebie z Zagłębiem Lubin i w Szczecinie - mogą przesądzić nawet o 3. pozycji przed play-offami. To łatwiejszy przeciwnik w ćwierćfinałach, ale i atut boiska w ewentualnych spotkaniach o brązowe medale.

Zmobilizowane akademiczki w Chorzowie dominowały od początku. Na 10 minut przed końcem prowadziły nawet różnicą 9 bramek, ale w końcówce pozwoliły rywalkom na zmniejszenie przewagi.

Ruch Chorzów - Energa AZS Koszalin 28:32 (12:18)

AZS: Kowalczyk, Prudzienica - Kalska 9, Kobyłecka 7, Matuszczyk 6, Muchocka 4, Manoila 3, Błaszczyk 2, Chmiel 1.

I liga koszykarzy

Spójnia Stargard do przerwy męczyła się z zespołem Pogoni Prudnik. Rywale niedawno pokonali u siebie lidera z Ostrowa, co dla stargardzian było sygnałem ostrzegawczym.

W trzeciej kwarcie Spójnia zagrała na bardzo dobrym procencie skuteczności i jej przewaga zaczęła rosnąć. Mając 18 punktów przewagi po 3 kwartach - w ostatniej nie wypuściła wygranej z rąk.

Spójnia Stargard - Pogoń Prudnik 93:71

Kwarty: 21:21, 22:19, 28:13, 22:18

Spójnia: Pluta 19, Stokłosa 18, Żytko 14, Koszuta 12, Bigus 11, Wróblewski 9, Kasprzak 4, Ł. Bodych 2, P. Bodych 2, Berdzik 0.