Sport.pl

Turecki przeciwnik Pogoni w walce o półfinał Challenge Cup

Szczecinianki trafiły na zespół, który dość łatwo powinien zostać rozpracowany taktycznie.
We wtorek rozlosowano ćwierćfinałowe pary europejskich rozgrywek pań. W pucharze Challenge Cup gra Pogoń Baltica Szczecin, która na początku przygody pokonała rywala z Finlandii, a przed tygodniem bez większych kłopotów ograła Portugalki. W obu przypadkach nasz zespół trafiał na drużyny niedoświadczone, i z małymi tradycjami w piłce ręcznej.

Poprzeczka idzie w górę i Pogoń zna już kolejnego przeciwnika. Będzie nim trzeci zespół poprzedniego sezonu w Turcji - GSK Ardesen.

To dobre losowanie. Zespół będzie w zasięgu szczecińskiego zespołu, a dodatkowym sprzymierzeńcem w przygotowaniach jest fakt, że Turczynki w III rundzie wyeliminowały Energę AZS Koszalin (34:27, 31:31). Pogoń nie powinna mieć kłopotów z uzyskaniem potrzebnych informacji o rywalu z Koszalina.

Mecze mają być rozegrane podczas weekendów: 7-8 marca oraz 14-15 marca. Zgodnie z losowaniem - pierwszy mecz w Turcji, ale kluby mają trochę czasu, by ustalić między sobą, czy np. dwumecz nie będzie rozegrany jednego weekendu w Polsce bądź w Turcji. W przypadku awansu Pogoń zagra ze zwycięzcą pary Naisa Nis (Francja) - Galytchanka (Ukraina).