Piłka ręczna: Pogoń nie tak bramkostrzelna, ale z dwoma punktami. Tryumf AZS!

Szczecinianie pokonali Nielbę Wągrowiec. I choć spodziewali się trudnej przeprawy, to chyba nie sądzili, że będzie aż tak trudna.
Ekstraklasa piłkarzy ręcznych

Nielba gra w ekstraklasie, ale nad klubem zebrało się sporo złej atmosfery. Działacze i władze miasta próbują jednak przełamać kryzys. Zespół skazany jest na spadek (1 wygrana w tym sezonie), ale to i tak lepsze rozwiązanie niż rozpoczynanie funkcjonowania od podstaw. A i upadłość Nielbie wciąż grozi.

Drużyna Zbigniewa Markuszewskiego z Pogonią walczyła z zębem, by pokazać, że jest godna zaufania. Kilkuset kibiców mogło być pod wrażeniem początku, bo po paru minutach gospodarze prowadzili 3:0. Goście przerwali niemoc i po kwadransie był już remis, a do końca pierwszej połowy - udało im się uzyskać prowadzenie.

W drugiej połowie Pogoń szybko powiększyła przewagę do 3 goli, a później ją utrzymywała. Nielba miała szanse na zniwelowanie różnicy, ale w ważnych akcjach popełniała błędy lub dobrze bronił Lech Kryński. Szczecinianie pod względem skuteczności zaprezentowali się dużo gorzej niż w poprzednich spotkaniach, ale dzięki wygranej są już na 3. miejscu w tabeli.

Nielba Wągrowiec - Pogoń Szczecin 19:22 (11:12)

Pogoń: Kryński, Szczecina - Zydroń 7, Walczak 5, Gierak 3, Jedziniak 3, Konitz 2, Zaremba 2, Krupa 0, Krysiak 0, Gmerek 0, Bruna 0.

Ekstraklasa piłkarek ręcznych

Szalenie ważne zwycięstwo odniosły zawodniczki AZS Koszalin. Pokonały u siebie bezpośredniego konkurenta do 3. lokaty na koniec rundy zasadniczej - Zagłębie Lubin. I to po raz drugi w sezonie ligowym. Wygrana akademiczek na 90 procent gwarantuje miejsce w czwórce przed play-offami, ale 3. lokatę trzeba będzie wybronić m.in. w derbowym spotkaniu w Szczecinie.

AZS i Zagłębie dobrze znały rangę meczu. Pierwsze akcje były nerwowe, ale to koszalinianki po kwadransie prowadziły 6:3. Przyjezdne tylko wzmocniły swoje wysiłki i jeszcze przed przerwą potrafiły wyrównać, a zaraz po przerwie nawet objąć prowadzenie (15:14). Emocji było dużo, ale ostatnie dziesięć minut to już dominacja AZS-u i w sumie zasłużone zwycięstwo.

Energa AZS Koszalin - Zagłębie Lubin 27:22 (14:13)

AZS: Prudzienica, Kowalczyk - Kalska 12, Kobyłecka 8, Manoila 2, Muchocka 2, Chmiel 1, Błaszczyk 1, Matuszczyk 1, Fornalik 0.