Sport.pl

Piłka ręczna: Pogoń nie tak bramkostrzelna, ale z dwoma punktami. Tryumf AZS!

Szczecinianie pokonali Nielbę Wągrowiec. I choć spodziewali się trudnej przeprawy, to chyba nie sądzili, że będzie aż tak trudna.
Ekstraklasa piłkarzy ręcznych

Nielba gra w ekstraklasie, ale nad klubem zebrało się sporo złej atmosfery. Działacze i władze miasta próbują jednak przełamać kryzys. Zespół skazany jest na spadek (1 wygrana w tym sezonie), ale to i tak lepsze rozwiązanie niż rozpoczynanie funkcjonowania od podstaw. A i upadłość Nielbie wciąż grozi.

Drużyna Zbigniewa Markuszewskiego z Pogonią walczyła z zębem, by pokazać, że jest godna zaufania. Kilkuset kibiców mogło być pod wrażeniem początku, bo po paru minutach gospodarze prowadzili 3:0. Goście przerwali niemoc i po kwadransie był już remis, a do końca pierwszej połowy - udało im się uzyskać prowadzenie.

W drugiej połowie Pogoń szybko powiększyła przewagę do 3 goli, a później ją utrzymywała. Nielba miała szanse na zniwelowanie różnicy, ale w ważnych akcjach popełniała błędy lub dobrze bronił Lech Kryński. Szczecinianie pod względem skuteczności zaprezentowali się dużo gorzej niż w poprzednich spotkaniach, ale dzięki wygranej są już na 3. miejscu w tabeli.

Nielba Wągrowiec - Pogoń Szczecin 19:22 (11:12)

Pogoń: Kryński, Szczecina - Zydroń 7, Walczak 5, Gierak 3, Jedziniak 3, Konitz 2, Zaremba 2, Krupa 0, Krysiak 0, Gmerek 0, Bruna 0.Ekstraklasa piłkarek ręcznych

Szalenie ważne zwycięstwo odniosły zawodniczki AZS Koszalin. Pokonały u siebie bezpośredniego konkurenta do 3. lokaty na koniec rundy zasadniczej - Zagłębie Lubin. I to po raz drugi w sezonie ligowym. Wygrana akademiczek na 90 procent gwarantuje miejsce w czwórce przed play-offami, ale 3. lokatę trzeba będzie wybronić m.in. w derbowym spotkaniu w Szczecinie.

AZS i Zagłębie dobrze znały rangę meczu. Pierwsze akcje były nerwowe, ale to koszalinianki po kwadransie prowadziły 6:3. Przyjezdne tylko wzmocniły swoje wysiłki i jeszcze przed przerwą potrafiły wyrównać, a zaraz po przerwie nawet objąć prowadzenie (15:14). Emocji było dużo, ale ostatnie dziesięć minut to już dominacja AZS-u i w sumie zasłużone zwycięstwo.

Energa AZS Koszalin - Zagłębie Lubin 27:22 (14:13)

AZS: Prudzienica, Kowalczyk - Kalska 12, Kobyłecka 8, Manoila 2, Muchocka 2, Chmiel 1, Błaszczyk 1, Matuszczyk 1, Fornalik 0.