Koszykówka: wysokie porażki Wilków (w lidze) i akademików (w pucharze)

Niebywałe, Wilki Morskie wciąż nie mogą wygrać dwóch spotkań z rzędu w ekstraklasie i przełamać kompleksu własnej hali.
Przerwa w meczach koszykówki trwa 15 minut (jeszcze kilka lat temu tylko 10). Trener Mihailo Uvalin był tak zły na podopiecznych za postawę w I połowie, że 'rozmowa' w szatni pochłonęła rekordowe 12 minut. Gracze z Kutna już kilka minut grzali się na parkiecie, gdy szczecinianie zaczęli wychodzić z narady.

Było jasne, że muszą przyspieszyć atak, ale przede wszystkim z determinacją zagrać w obronie. I kilka minut takich było, a później goście z łatwością przebili ten balon Wilków i uszło z nich powietrze. Do końca bawili się z gospodarzami jak chcieli, ich przewaga dobijała 30 punktów, a podopieczni Uvalina nie potrafili nic sensownego zorganizować.

Napisać, że zagrali najsłabszy mecz w sezonie, to po prostu mało. Zawiedli przede wszystkim kibiców, którzy liczyli, że po ostatniej wygranej w Sopocie odniosą drugie zwycięstwo z rzędu (taka sytuacja miałaby miejsce po raz pierwszy w sezonie), a trzecie w Szczecinie.

King Wilki Morskie Szczecin - Polfarmex Kutno 68:92

Kwarty: 18:22, 15:27, 20:25, 15:18

WM: Green 15, Marinković 14, Nikolić 10, Kowalenko 8, Kikowski 8, Flieger 8, Pytyś 4, Bojko 1, Wright 0, Nowacki 0.

Puchar Polski w Gdyni

Dwa tygodnie temu AZS Koszalin pokonał u siebie Stelmet Zielona Góra jednym punktem. Szczęśliwie, bo w czwartej kwarcie goście prowadzili kilkunastoma punktami i swoimi błędami pozwolili obudzić się akademikom.

Półfinał w turnieju finałowym Pucharu Polski też zapowiadał się bardzo ciekawie, ale skończyć się jednostronnym widowiskiem. AZS ani razu w tym meczu nie prowadził, raz tylko remisował (2:2), a tak zielonogórzanie rządzili na parkiecie. Szybko odskoczyli na 10 punktów, w drugiej kwarcie nawet na 20 oczek. Akademicy nie byli w stanie dobrać się do przeciwnika, a ten pomny ostatniej porażce nie miał chwili słabości. I skończyło się wysoką porażką AZS (w Gdyni grał bez Szymona Szewczyka).

Stelmet Zielona Góra - AZS Koszalin 87:65

Kwarty: 27:12, 21:17, 18:17, 21:19

AZS: Radenović 15, Woods 15, Mielczarek 10, Austin 6, Swanson 5, Szubarga 5, Dąbrowski 3, Stelmach 3, Vrbanc 3.