Sport.pl

Niemiecka potęga przyjedzie na dwa sparingi z Chemikiem, ale kibice zobaczą tylko jeden z nich

SIATKÓWKA. Chemik Police rozegra dziś i w piątek mecze kontrolne z Dresdner SC. Pierwszy z nich bez udziału publiczności.
Czemu ma służyć taki zabieg? Celom treningowym. Giuseppe Cuccariniemu łatwiej będzie w spokoju pracować z zespołem, co ma pomóc w lepszym przygotowaniu drużyny do nadchodzącego wielkimi krokami turnieju Final Four.

- Zdecydowaliśmy się na zamknięcie jednego sparingu i uznaliśmy, że lepszą opcją dla kibiców będzie otwarty mecz w piątek - tłumaczy Joanna Żurowska, prezes Chemika Police. - Chcemy maksymalnie odwzorować warunki, jakie będą miały miejsce podczas finałów Ligi Mistrzyń, więc bardzo zależy nam na tym, aby szczecińska hala została w tym przypadku zapełniona. Na spotkanie z Dresdnerem obowiązywać będą zatem wszystkie ligowe karnety, a pozostałych kibiców spróbujemy zachęcić do przyjścia bardzo niską ceną biletów.

Pierwotnie Chemik miał sparować z Lokomotiwem Baku, ale z powodu przesunięcia krajowych rozgrywek Azerki zostały zmuszone do odwołania swojego przyjazdu do Polski. - Czasu na znalezienie nowego sparingpartnera było mało, ale ostatecznie się to udało. Zależało nam na tym, aby była to mocna drużyna, która rywalizowała w tym sezonie w Lidze Mistrzyń - mówi Żurowska.

Kogo jeszcze brano pod uwagę? - Wysłaliśmy też zaproszenie do RC Cannes, ale Francuzki nie mogły przyjechać z powodu braku wolnego czasu. Skierowaliśmy się też w stronę klubów włoskich, ale tam sytuacja przedstawiała się podobnie. Ostatecznie udało nam się porozumieć z najmocniejszym zespołem z Niemiec. Chcieliśmy zagrać z nimi trzy sparingi, ale na drodze również stanął brak czasu. Nasi zachodni sąsiedzi nie mogli przyjechać tak wcześnie jak Lokomotiw i dlatego finalnie skończy się na dwóch grach kontrolnych - mówi Żurowska.

Dresdner SC to aktualny mistrz Niemiec i zespół, który w Lidze Mistrzyń wyszedł z grupy, ale w I rundzie play-offów przegrał w dwumeczu z Fenerbahce Stambuł.

Początek piątkowego meczu z Dresdner SC w Azoty Arenie o godzinie 18. Bilety po 5 zł.