Dobry dzień lekkoatletów z Pomorza Zach. w Pradze. Brąz Małgorzaty Hołub

Zawodniczka Bałtyku Koszalin na podium w rywalizacji sztafet 4x400 m podczas halowych mistrzostw Europy.
Hołub biegła na drugiej zmianie, akurat rywalizowała z bardzo szybką Brytyjką. - Chciałam się jej trzymać, by w końcówce wyprzedzić kilka przeciwniczek. Nie udało się, ale później było już tylko lepiej. Nie sądziłam, że zdobędziemy medal. Konkurencja była bardzo mocna - mówiła Hołub po zakończeniu zmagań.

To drugi medal dla sportowców reprezentujących kluby z Pomorza Zachodniego. W sobotę brąz wywalczył Piotr Lisek (OSOT Szczecin) w skoku o tyczce.

Po złoty medal sięgnął wychowanek UKL Ósemka Police - Marcin Lewandowski. Obecnie zawodnik Zawiszy Bydgoszcz popisał się świetnym finiszem na 800 m i wyprzedził konkurencję.

6. miejsce na 3000 m wywalczyła Sofia Ennaoui. Lekkoatletka Lubosza Słubica pochodzi z Lipian. Na 8. miejscu bieg na 1500 m ukończyła Renata Pliś (Maraton Świnoujście).

W sumie Polacy zdobyli w Pradze 7 medali - złoty, dwa srebrne i cztery brązowe.