Czas na powtórkę sprzed roku. Chemik zaczyna walkę w play-offach

EKSTRAKLASA SIATKAREK. W środę policzanki rozpoczną marsz w kierunku obrony mistrzostwa Polski.
W zeszłym sezonie na Chemika nie było mocnych. Zespół Giuseppe Cuccariniego przeszedł przez play-offy bez ani jednego potknięcia i dołożył do tego jeszcze triumf w Pucharze Polski. W tym roku na krajowym podwórku już na pewno nie uda się powtórzyć tamtych sukcesów, bo w finale PP lepszy okazał się PGE Atom Trefl Sopot.

Do obrony w dalszym ciągu pozostaje jednak mistrzostwo kraju i rywalizację o to trofeum siatkarki z Polic rozpoczną już w środę. Pierwszym rywalem będzie Legionovia Legionowo, czyli ten sam przeciwnik, z którym zawodniczki z Pomorza Zachodniego mierzyły się w ćwierćfinale przed rokiem. Wtedy problemów nie było, a Chemik w trzech spotkaniach stracił zaledwie dwa sety (3:0, 3:1, 3:1).

W tym sezonie formuła rozgrywek na tym etapie jest nieco inna, a do awansu wystarczą zaledwie dwie wygrane. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w środę w Legionowie, a rewanż pięć dni później w Szczecinie (poniedziałek 23 marca). Ewentualne spotkanie numer trzy będzie miało miejsce w Azoty Arenie we wtorek 24 marca.

Na to się jednak nie zanosi, bo policzanki powinny zamknąć sprawę na dystansie dwóch pojedynków. Rywalizacja z Legionovią będzie bowiem ostatnim krajowym sprawdzianem przed walką w Final Four Ligi Mistrzyń, więc o zaangażowanie podopiecznych Cuccariniego raczej można być spokojnym.

Pierwszy mecz fazy play-off Chemik rozpocznie w Legionowie w środę o godz. 19.