Emocji nie było. Chemik pewnie zmierza w kierunku półfinału

EKSTRAKLASA SIATKAREK. Policzanki bez najmniejszych problemów ograły w Legionowie miejscową Legionovię.
Spotkanie od początku przebiegało pod wyraźne dyktando przyjezdnych. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego pokazały, że zapomniały już o niepowodzeniu w krajowym pucharze i pierwszy set wygrały aż dziesięcioma punktami.

Później walki było już trochę więcej. Legionovia starała się podnieść mistrzyniom poprzeczkę nieco wyżej, ale na giganta z Polic i tak było to za mało. Drugą partię gospodynie przegrały 20:25 i nic nie wskazywało na to, że w ćwierćfinale pojawią się jeszcze jakieś emocje.

Tym większe było zaskoczenie, gdy w trzecim secie miejscowe wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (12:7). Do niespodzianki jednak nie doszło, bo Chemik wrzucił wyższy bieg i dzięki rezultatowi 25:19 zamknął całe spotkanie z wynikiem 3:0. MVP pojedynku została libero gości - Mariola Zenik.

Drugie starcie obu ekip będzie miało miejsce w Szczecinie w najbliższy poniedziałek i ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której podopieczne Cuccariniego nie zapewniłyby sobie miejsca w półfinale mistrzostw Polski tego dnia. Gdyby tak się jednak nie stało, a faworytki by uległy, to decydujące spotkanie zostanie rozegrane we wtorek (również w Azoty Arenie).

Legionovia Legionowo - Chemik Police 0:3

Sety: 15:25, 20:25, 19:25.

Chemik: Werblińska, Bednarek-Kasza, Glinka-Mogentale, Bjelica, Veljković, Ognjenović oraz Zenik (libero), Rabka, Kowalińska, Jagieło.