Sport.pl

Pogoń sprawdzi się przed Zawiszą, futsalowcy zagrają dla Marcelka

Piłkarski weekend na Pomorzu Zachodnim.
Sparing Pogoni Szczecin

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ekstraklasy (w niedzielę ważny mecz kadry w Irlandii), portowcy zaprezentują się w Wolinie, gdzie zostanie otwarta murawa dla piłkarzy. Trener Jan Kocian sprawdzi kilkunastu piłkarzy. Zabraknie kontuzjowanych: Hernaniego, Patryka Małeckiego i Takui Murayamy. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ Łukasza Zwolińskiego, który ma złamany nos i w piątek trenował w masce. Zwolniony może być też Marcin Robak, któremu w środę urodził się synek Antoni i snajper ma teraz więcej luzu w zespole.

Początek meczu o godz. 15.

I liga piłkarska

Flota zagra w Nowym Sączu (początek o godz. 16). Wyspiarze i Sandecja mają identyczny dorobek tej wiosny - wygrana i dwie porażki, ale Flota rozegrała wszystkie spotkania, a zespół z Nowego Sącza wygrał z Widzewem Łódź walkowerem, bo rywale nie przygotowali stadionu do rozgrywek I ligi. W dwóch meczach, które nowosądeczanie rozegrali - stracili aż 7 bramek, nie strzelając żadnej.

II liga piłkarska

Błękitni Stargard (8. miejsce w tabeli) zagrają z Puszczą w Niepołomicach. Początek w sobotę o 14.30. - Pojedziemy po zwycięstwo, ale mając przed sobą półfinałowy mecz w Pucharze Polski z Lechem Poznań - dokonam kilku korekt w składzie, by nasi najlepsi nie stracili zbyt dużo sił przed bardziej prestiżowym zadaniem - zapowiada Krzysztof Kapuściński, trener stargardzkiego zespołu.

Puszcza jest na 15. miejscu, czyli pierwszym spadkowym. Potrzebuje punktów w walce o utrzymanie, ale błękitni nie muszą być Janosikiem, bo wygrana może zwiększyć ich szanse na... awans.

W niedzielę o godz. 17 rozpocznie się spotkanie Kotwicy Kołobrzeg z Limanovią Limanowo (stadion przy ul. Śliwińskiego). Gospodarze zajmują ostatnie bezpieczne miejsce (14.) przed strefą spadkową, co najlepiej pokazuje, jak mocno szukają kolejnych punktów. Limanovia zamyka tabelę, ale dwa tygodnie temu potrafiła wygrać z liderem w Kluczborku aż 4:0.

Ekstraklasa futsalu

Niedziela, godz. 14.30, Azoty Arena przy ul. Szafera. Pogoń 04 Szczecin męczy się w środku stawki, bez szans na podium. AZS Gdańsk zamyka tabelę, ale u siebie z portowcami przegrał ledwie 1:2. Organizatorzy szykują na ten mecz dużo niespodzianek, a atrakcje mają być dla dzieci i dorosłych.

Mecz zareklamuje akcję "Podaruj 1 procent podatku choremu Marcelkowi", czyli choremu czteroletniemu synkowi założyciela i obecnie honorowego prezesa Pogoni 04 Macieja Karczyńskiego.

Kto jest zainteresowany pomocą - podajemy dane:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą", ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa.

Bank BPH SA 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

Tytułem: 16612 Karczyński Marcel - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Można też przekazać 1 procent podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS - 0000037904, a w polu "informacje uzupełniające": 16612 Karczyński Marcel.

Filmowa zapowiedź meczu