Kapitalny finisz Pogoni w Lubinie i półfinał już bardzo blisko

EKSTRAKLASA PIŁKAREK RĘCZNYCH. Szczecinianki wygrały pierwszy mecz ćwierćfinału play-off. Przed środowym rewanżem będą zdecydowanymi faworytkami.
Pogoń grała do końca, nawet gdy przegrywała już czterema bramkami (19:15 w 42. minucie), nie gubiła zaangażowania i pomysłu na Zagłębie. Swoją nieustępliwością złamała rywalki.

Zagłębie po raz ostatni prowadziło 6 minut przed końcem - 23:22, ale w ostatnich minutach już nie potrafiło trafić do bramki Pogoni. Szczecinianki grały świetnie w obronie i punktowały w ataku. Wygrały 26:23.

Rewanż w Szczecinie w środę (godz. 18, hala przy Twardowskiego). Zwycięstwem w Lubinie Pogoń potwierdziła, że nadal jest ogromnie zdeterminowana i nastawiona na sukces. W ostatnich tygodniach zespół zrobił kolosalny postęp - sportowy, ale przede wszystkim mentalny. Drugi mecz spacerkiem nie będzie, ale w obecnej dyspozycji Pogoń powinna przypieczętować awans do najlepszej czwórki.

W innych sobotnich meczach ćwierćfinałowych MKS Lublin łatwo ograł KPR Jelenią Górę, a Vistal namęczył się z Ruchem Chorzów, ale też wygrał. W niedzielę pierwsze spotkanie Energi AZS Koszalin ze Startem Elbląg.

Zagłębie Lubin - Pogoń Baltica Szczecin 23:26 (12:9)

PB: Płaczek, Szywierska - Stachowska 6, Głowińska 4, Królikowska 4, Stasiak 3, Zimny 3, Koprowska 2, Sabała 1, Cebula 1, Zawistowska 1, Jaszczuk 1, Noga 0, Huczko 0, Jurczyk 0, Kochaniak 0.