Spójnia wygrała, o Wilkach lepiej byłoby nie wspomnieć

KOSZYKÓWKA. Nasze zespoły walczyły na swoich parkietach, z zespołami absolutnie w zasięgu, ale tylko w Stargardzie kibice opuszczali halę zadowoleni.
W 7. minucie spotkania Wilki prowadziły już 17:6, ale w dwie kolejne minuty pozwoliły rzucić sobie 10 oczek i nie zareagowałyi. I tyle było z ich dobrej gry, bo w drugiej kwarcie mecz się wyrównał, prowadzenie często przechodziło z zespołu Wilków na gości z Torunia, a po zmianie stron goście zagrali lepiej, na lepszym procencie skuteczności i to oni zaczęli przeważać. Na niespełna minutę przed końcem cukiernicy prowadzili już 64:54.

W trzech pierwszych minutach ostatniej odsłony szczecinianie zaliczyli tylko jeden celny rzut (trójka Rodneya Greena), co pozwoliło rywalom na powiększenie przewagi do 16 punktów (74:58). I było po meczu, bo goście pilnowali przewagi, a Wilki nie mają graczy którzy w takich momentach trafialiby po szybkich, indywidualnych akcjach.

King Wilki Morskie Szczecin - Polski Cukier Toruń 73:86

Kwarty: 19:16, 23:21, 13:27, 18:22

WM: Green 19, Nikolić 17, Kikowski 11, Flieger 10, Kowalenko 8, Bojko 4, Marinković 4, Wright 0.

I liga koszykarzy

Spójnia Stargard pokonała zespół z Gliwic na zakończenie rundy zasadniczej. Goście objęli prowadzenie 2:0, ale później stargardzianie zdobyli 14 punktów z rzędu. A gdy na początku drugiej kwarty Dawid Mieczkowski i Paweł Bodych trafili za trzy, to gospodarze prowadzili różnicą 18 oczek. I tę przewagę kontrolowali do końca, choć z małym przestojem. Na trzy minuty przed końcem było już tylko 67:60, ale wtedy 5 punktów rzucił Bartłomiej Wróblewski i mecz stracił swoją dramaturgię.

Spójnia zrewanżowała się gliwiczanom za porażkę na Śląsku. Przez takie wpadki podopieczni Aleksandra Krutikowa zakończyli rundę zasadniczą na 5. pozycji. W play-offach będą grać z Legią Warszawa. Pozycja mogła być wyższa, ale skończyło się w sumie dobrze, bo Legia jest najłatwiejszym rywalem dla stargardzian z możliwych.

Spójnia Stargard - GTK Gliwice 79:64

Kwarty: 22:10, 20:16, 16:17, 21:21

Spójnia: Pluta 20, Soczewski 13, Koszuta 13, Ł. Bodych 8, Wróblewski 8, P. Bodych 6, Mieczkowski 5, Żytko 4, Berdzik 2.