Anna Werblińska z Chemika: Nie grałyśmy takiej siatkówki, jaką potrafimy zagrać

Pomeczowe opinie trenerów i kapitanek zespołów Chemika Police i Unedo Yamamay Busto Arsizio. Na parkiecie duża dominacja Włoszek i ich wygrana 3:0.
Anna Werblińska, kapitan Chemika

Wielkie gratulacje dla przeciwniczek. Nie grałyśmy takiej siatkówki, jaką potrafimy zagrać. Przede wszystkim nie funkcjonowała nasza zagrywka, a przecież my potrafimy groźnie serwować. Nie było też bardzo dobrego przyjęcia i stąd nasz słabszy atak. Rywalki bardzo dobrze ustawiały blok i równie dobrze broniły w polu. Szybko musimy o tym meczu zapomnieć i myśleć o spotkaniu o 3. miejsce. Dziękujemy za doping, liczymy na naszych kibiców również w niedzielę. Powalczymy o zwycięstwo.

Francesca Marcon, kapitan Busto Arsizio

Policzanki pokazały twardą grę, ale my byliśmy bardzo skoncentrowane i dzięki temu wygrałyśmy. Cieszymy się bardzo z awansu, ale już musimy się przygotowywać do meczu z jednym z tureckich zespołów. Musimy pokazać dobrą siatkówkę.

Na początku miałyśmy trochę problemów, ale później wszystko zaczęło bardzo dobrze pracować. Blokiem zniechęciłyśmy Chemika do ataków.

Giuseppe Cuccarini, trener Chemika

To spotkanie nie było złe w naszym wykonaniu, ale faktycznie nasza zagrywka nie wyglądała tak, jak oczekiwaliśmy. Tu już nie chodzi o dobrze przyjęcie włoskiego zespołu, ale o nasze błędy i zachowania przy serwisach. W pierwszym secie popełniliśmy aż 6 błędów w tym elemencie, co przyczyniło się do wyniku tego seta. W drugim nasz rywal był lepszy w paru szczególikach, które mają jednak duże znaczenie w siatkówce. Trzeci set to trochę walki z naszej strony, ale nie udało się przedłużyć tego meczu.

Carlo Parisi, trener Busto Arsizio

Jestem bardzo szczęśliwy z takiego rozpoczęcia turnieju. Z elementów, na które szczególnie zwracaliśmy uwagę w naszych przygotowaniach - bardzo dobrze zaprezentowaliśmy się w serwisie. W pierwszym secie mieliśmy niską skuteczność ataku, ale Chemik popełnił aż 11 błędów i dzięki temu trzymaliśmy wynik. Ani na moment nie odpuściliśmy i dzięki temu wygraliśmy. W drugim secie ważna była reakcja zawodniczek na zły początek. W trzecim secie Chemik grał już słabiej i było nam łatwiej o wygraną.