To już pewne. Błękitni Stargard trzecim 'finalistą' Pucharu Polski

Skoro sam prezes PZPN-u Zbigniew Boniek zaprosił rewelacyjnego drugoligowca na Stadion Narodowy, to Błękitnym ciężko było odmówić i nie skorzystać z kolejnej okazji na promocję klubu.
Może i Błękitnym Stargard w II lidze piłkarskiej idzie średnio, ale występy w Pucharze Polski były jedną wielką sensacją. Jesienią stargardzianie potrafili wyeliminować trzech pierwszoligowców, a tej wiosny głośno się zrobiło o nich, gdy z pewną łatwością ograli ekstraklasową Cracovię Kraków (4:0 w dwumeczu). W półfinale walczyli z Lechem Poznań - u siebie byli lepsi (3:1), ale ta przewaga nie wystarczyła na rewanż. Lech wygrał po dogrywce 5:1, choć miał ułatwione zadanie, bo od 30. minuty (gdy przegrywał 0:1) miał o jednego zawodnika więcej.

Już przed spotkaniami z Lechem prezes Boniek zaprosił Błękitnych na finał. Zaproszenie podtrzymał po występie w Poznaniu i zadeklarował, że PZPN przesunie ligowy mecz z Limanovią Limanowo na inny termin. Jeszcze na początku tego tygodnia w stargardzkim klubie decyzji nie było.

- Czekamy. Chcielibyśmy, ale nie możemy odpuścić meczu ligowego - mówił Zbigniew Niemiec, prezes Błękitnych.

Decyzja już zapadła. Błękitni na finał 2 maja na Stadionie Narodowym pojadą, prawdopodobnie zaprezentują się na murawie przed kibicami 30 minut przed spotkaniem. Stanie się tak, bo Limanovia zgodziła się przesunąć ligowe spotkanie na 1 maja (godz. 15).

- Jedziemy do Warszawy. Udało się tak wszystko pogodzić, że nasz udział w finale nie odbędzie się kosztem ligi. Na to nie mogliśmy sobie pozwolić - mówi Krzysztof Kapuściński, trener Błękitnych.

Co ciekawe, PZPN wymusił na wszystkich klubach I i II ligi oraz Centralnej Ligi Juniorów, by ich spotkania ligowe 2 maja były najpóźniej rozpoczynane o godz. 13 lub wieczorem. W ten sposób PZPN zabiega, by kibice oglądali finał Legia - Lech przed telewizorami. Walka o trofeum PP rozpocząć się ma o godz. 16.

Zdjęcie Nike Performance PHELON FG Korki Lanki black/hyper punch (599730) Zdjęcie Nike Performance MAGISTA ONDA FG Korki Lanki volt (651543) Zdjęcie Nike Performance TIEMPO LEGACY FG Korki Lanki white/voltsoarblack (631521)
Nike Performance PHELON FG ... Nike Performance MAGISTA ON... Nike Performance TIEMPO LEG...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info