Błękitni Stargard zawiedli w Puławach. Wynik jak w Poznaniu

II LIGA PIŁKARSKA. Stargardzianie przegrali z rozpędzoną Wisłą aż 1:5. Takiego pogromu nikt się nie spodziewał.
Ten tydzień miał być decydujący dla starań Błękitnych o awans. Wygrana w zaległym (z listopada) spotkaniu w Puławach miała znacząco zbliżyć podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego do ligowej czołówki. Porażka - szans definitywnie nie przekreśla, ale znacznie ogranicza szanse. Błękitni potrzebują teraz... formy Wisły.

Było jasne, że puławianie są w świetnej dyspozycji, bo przed konfrontacją z Błękitnymi wygrali cztery spotkania z rzędu. Stargardzian też zaatakowali od początku, w 8. minucie zmarnowali nawet rzut karny, ale w ostatnim kwadransie I połowy strzelili dwie bramki. A gdy zaraz po przerwie dołożyli kolejne dwie - goście myśleli już tylko o honorowej bramce, szybkim prysznicu i drodze powrotnej do domów.

W tym sezonie tak wysoko przegrali tylko w dwóch meczach. W sierpniu w Kluczborku 0:5, ale tamtejszy MKS był wtedy liderem II ligi, oraz dwa tygodnie temu w rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Polski z Lechem Poznań 1:5. Szansa na rehabilitację już w niedzielę, gdy Błękitni podejmą Znicz Pruszków (godz. 15).

Wisła Puławy - Błękitni Stargard 5:1 (2:0)

Bramki. Wisła: Machalski dwie (32. i 48.), Niezgoda (43.), Nowak (50.), Maksymiuk (75.). Błękitni: Gutowski (78.).

Błękitni: Budnik - Kosakiewicz (46. Wojtasiak), Liśkiewicz, Baranowski, Wawszczyk, Fadecki (65. Więcek), Kotłowski (68. Zieliński), Flis, Poczobut (46. Gajda), Gutowski, Wiśniewski.