Pogoń Baltica przegrywa, ale wciąż jest bliżej brązowego medalu

Start Elbląg wykorzystał atut boiska i pokonał szczecinianki 24:20 w trzecim meczu serii o brązowe medale ekstraklasy piłkarek ręcznych.
Po dwóch meczach w Szczecinie Pogoń prowadziła 2:0 i trzeci mecz rozpoczęła tak, że widać było chęci zakończenia sezonu już w środę. Do przerwy PB przeważała, miała przewagę, ale w drugiej połowie zagrała słabiej. Zabrakło zawodniczki, która pociągnęłaby atak, a bramkę rzuciła nawet Adrianna Płaczek. Wtedy przyjezdne prowadziły jeszcze 16:14, ale elblążanki były już w natarciu i nie dały się zatrzymać.

Czwarty mecz obu zespołów - ponownie w Elblągu - w czwartek. Jeśli znów Start wygra - dojdzie do piątego, decydującego meczu (w sobotę) w Szczecinie. Jeśli w czwartek wygrają szczecinianki - na ich szyjach zawisną brązowe medale. I będzie to największy sukces klubu od powstania przed kilku laty.

Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 24:20 (8:11)

PB: Szywierska, Płaczek 1 - Cebula 4, Zawistowska 4, Zimny 3, Koprowska 3, Stasiak 2, Królikowska 1, Głowińska 1, Stachowska 1, Noga 0, Jaszczuk 0, Huczko 0.