Czy Błękitni Stargard zastąpią Flotę Świnoujście w I lidze? [ANALIZA]

Daleka ku temu jeszcze droga, ale sportowy awans jest na wyciągnięcie ręki.
Zostawmy z boku kwestię (ważną), czy Błękitni otrzymają licencję na I ligę, jak już do niej awansują. Od nowego sezonu PZPN chce, by pierwszoligowcy mieli stadiony z oświetleniem, a takiego w Stargardzie nie ma. I dotychczas nie podejmowano mocnych starań, by to zmienić. Komisja Licencyjna może być ostra dla klubów, ale może też dać jeszcze trochę czasu na zainstalowanie oświetlenia. Problem nie dotyczy tylko Błękitnych.

Skupmy się jednak na stronie czysto sportowej rywalizacji na boiskach. Łączenie występów ligowych z pucharowymi Błękitnym nie wychodziło za dobrze, ale mało jest klubów w Polsce, które potrafią na obu frontach osiągać sukcesy. Stargardzianie pogubili masę punktów i do dziś cierpią - w lidze - z tego powodu. Mimo wszystko - czołówka w II lidze jest tak wyrównana, że na dwie kolejki przed końcem sezonu Błękitni są na 7. miejscu w tabeli, ale tracą tylko dwa punkty do prowadzącego Zagłębia Sosnowiec. W tej lidze - wszyscy tracą punkty, wyraźnego lidera nie widać. To szansa na Błękitnych.

Czołówka tabeli:1.Zagłębie Sosnowiec 325452-37
2.Raków Częstochowa325441-29
3.Energetyk ROW Rybnik325349-33
4.Stal Stalowa Wola325351-36
5.Rozwój Katowice325350-38
6.MKS Kluczbork325340-28
7.Błękitni Stargard325242-39
8.Stal Mielec324943-39
Stal już w tej rywalizacji się nie liczy, choć pamiętajmy, że bezpośredni awans uzyskają trzy zespoły, a 4. będzie grał w barażach z pierwszoligowcem.

Co nas czeka w 33. kolejce: Błękitni - Energetyk, Rozwój - Znicz Pruszków, Raków - Nadwiślan Góra, Okocimski Brzesko - Stal Stalowa Wola, Puszcza Niepołomice - MKS Kluczbork, Kotwica - Zagłębie.

Błękitni muszą wygrać z Energetykiem i liczyć na potknięcie rywali. Ważne w kontekście walki o awans będą również mecze o utrzymanie. Zagrożone spadkiem są ekipy Okocimskiego, Puszczy i Kotwicy. Podczas weekendu Kotwica urwała punkt w Kluczborku, ale Okocimski i Puszcza wygrali swoje mecze i odskoczyli. Niestety, kołobrzeżanie są jedną nogą w III lidze. Nie tylko będą musieli wygrać z Zagłębiem, ale i... liczyć na rywali Błękitnych (MKS i Stal). Błękitni akurat odwrotnie.

Jeśli Błękitni zremisują bądź przegrają - szanse na awans spadną do zera. Jeśli wygrają to w 34. kolejce (7 czerwca) powalczą w Stalowej Woli o promocję. Może to być jeszcze ważniejszy mecz dla Błękitnych niż półfinałowa rywalizacja w PP z Lechem Poznań.

W ostatniej serii zagrają jeszcze: Zagłębie - Puszcza, MKS - Stal, Siarka Tarnobrzeg - Raków, Nadwiślan - Rozwój.

Zdjęcie Nike Performance MAGISTA ONDA FG Korki Lanki white/green/black/total orange (651543) Zdjęcie Nike Performance TIEMPO LEGACY FG Korki Lanki neo turquise/white/hyper crimson/black (631521) Zdjęcie Nike Performance MAGISTA ONDA SG Korki wkręty volt/black/hyper punch (651546)
Nike Performance MAGISTA ON... Nike Performance TIEMPO LEG... Nike Performance MAGISTA ON...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info