Rekord sprzedaży w Azoty Arenie. Siatkarze i skoczkowie zmierzą się na Meczu Gwiazd

Już po raz szósty zawodowi siatkarze i skoczkowie narciarscy spotkają się w Szczecinie na meczu, z którego dochód zostanie przekazany na podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Po raz pierwszy spotkanie zostanie rozegrane w hali Azoty Areny.
Do tej pory mecze odbywały się w SDS-ie, gdzie zasiadało około tysiąca widzów. Zawsze był komplet. W sobotę w Azoty Arenie i też będzie świetna frekwencja. W ciągu pierwszych 20 minut sprzedaży biletów kibice kupili aż 450 sztuk. To rekord operatora hali. Mecz odbędzie się w sobotę, a w środę w sprzedaży zostało zaledwie 375 z blisko 4800 biletów.

Niespodzianka dla kibiców

W Meczu Gwiazd zagrają m.in. skoczek Jan Ziobro i jego koledzy z kadry narodowej oraz siatkarze m.in. Sebastian Świderski (były wicemistrz świata) czy Katarzyna Mróz z Chemika Police. W sumie wystąpi 27 sportowców.

- Sezon był ciężki i długi, ale takie mecze jak ten sobotni to pokazanie naszych umiejętności i jednocześnie danie komuś cząstki siebie, bo możemy swoją grą komuś pomóc - mówiła Katarzyna Mróz na konferencji prasowej.

Z kolei Maciej Sośnicki, prezes Stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum, zdradza, że lista uczestników nie jest zamknięta, a w sobotę można spodziewać się niespodzianek.

- Planujemy tak zwany kosmiczny mecz, w którym zagra ktoś jeszcze. Kto? To jest objęte tajemnicą, przekonacie się państwo w sobotę - mówił prezes Stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum Maciej Sośnicki, które organizuje wydarzenie.

Licytacje dla dzieciaków

Dochód ze sprzedaży biletów i prowadzonych aukcji zostanie przekazany na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

- To bardzo podnosząca na duchu inicjatywa, która pozwala wierzyć w to, że w nas wszystkich jest dużo dobrej energii i wielkie serca - uważa Kinga Krzywicka, prezes hospicjum. - Dzięki tej imprezie docieramy do coraz szerszego grona społeczności lokalnej. Pokazujemy, że hospicjum to też życie.

W ubiegłym roku fundacja zebrała ponad 100 tys. zł. Pieniądze pochodzą nie tylko ze sprzedaży biletów, ale także z wielu aukcji internetowych.

Sprzedawane są upominki podarowane m.in. przez kluby Chemik Police, Pogoń Szczecin i Wilki Morskie. W tym roku można wylicytować np. plakat z autografami kadry skoczków, koszulki, karnety wstępu na ściankę wspinaczkową i zwiedzanie stadionu Pogoni. Wszystkie przedmioty można znaleźć na stronie charytatywni.allegro.pl.

Narty małego Murańki

Część licytacji odbędzie się dopiero w trakcie meczu. Będą to m.in. możliwość wybiegnięcia na parkiet razem z gwiazdami, ciasto upieczone przez Katarzynę Mróz i narty podarowane przez Klemensa Murańkę. To w nich w wieku 10 lat wszedł na Wielką Krokiew i skoczył na odległość 135,5 m - zaledwie o dwa metry krócej niż wynosił wtedy rekord skoczni.

Mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 17 w sobotę. Bilety kosztują 20 i 10 zł. Można je kupić na stronie bilety.arenaszczecin.pl i w samej Azoty Arenie.