Mistrzostwa Polski w pływaniu w Szczecinie: faworyci dominowali 1. dnia

W czwartek w szczecińskiej Floating Arenie rozpoczęły się letnie mistrzostwa Polski seniorów. Pływacy walczą nie tylko o medale, ale i minima uprawniające do występu w tegorocznych mistrzostwach świata w Kazaniu.
Z tym zadaniem poradziła sobie w czwartek piątka pływaków. Niespodzianek nie było, bo wygrywali główni faworyci, m.in. Radosław Kawęcki, Alicja Tchórz czy Wojciech Wojdak.

Wojdak na dystansie 1500 m stylem dowolnym pokonał szczecińskich pływaków z MKP: Mateusza Sawrymowicza i Krzysztofa Pielowskiego. Sawrymowicz to mistrz świata na tym dystansie z 2007 r., ale od wielu lat niemogący już wrócić do wielkiej, światowej formy. Coraz częściej próbuje sił w startach na otwartym basenie.

Sawrymowicz przegrał z Wojdakiem znacząco, ale do minimum nie stracił aż tak wiele, więc Polski Związek Pływacki może go zakwalifikować do startu na sierpniowych MŚ w Kazaniu (Rosja). Czwarte miejsce zajął Paweł Furtek. 20-letni pływak z MKP w zeszłym roku wyjechał trenować i studiować do Stanów Zjednoczonych. Od paru tygodni trenował jednak w Szczecinie. W MP pływał minutę gorzej niż przed wyjazdem z Polski.