I liga piłkarska: awans Piotra Mandrysza i Jakuba Czerwińskiego, gol Macieja Dąbrowskiego

Pierwszoligowcy rozegrali przedostatnią serię spotkań ligowych. Zakończyła się za to walka o awans do ekstraklasy.
Przed tygodniem promocję zapewnił sobie zespół Zagłębia Lubin, który w tę sobotę pokonał w derbach Miedź w Legnicy 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył Maciej Dąbrowski, który zimą został tam wypożyczony z Pogoni Szczecin. W piątek Zagłębie zdecydowało się sfinalizować wykupienie środkowego obrońcy ze szczecińskiego klubu.

Większe powody do radości mieli piłkarze z Niecieczy. Pokonując 2:0 Pogoń Siedlce, zapewnili sobie awans na kolejkę przed końcem. Dwa gole strzelił Emil Drozdowicz, a do 89. minuty grał Jakub Czerwiński.

Czerwiński już zimą podpisał umowę z Pogonią i od nowego sezonu będzie Portowcem. Nie ma szans, by szczecińscy działacze wycofali się z tego transferu.

Trenerem Termaliki był Piotr Mandrysz, który w latach 90. był piłkarzem Pogoni, a jesienią 2008 r. wrócił do Szczecina jako szkoleniowiec. Awansował z Portowcami z II do I ligi, doprowadził ich do czołówki zaplecza ekstraklasy oraz finału Pucharu Polski (maj 2010 r.), który jednak przegrał z Jagiellonią Białystok 0:1. Do elity z Pogonią jednak nie awansował, a jesienią 2010 r. został zwolniony za brak dobrych wyników.

Później pracował w GKS Tychy, a od przeszło sezonu reprezentował Termalikę.

Klub z Niecieczy otrzymał już licencję na występy w ekstraklasie, ale warunkową. Swoje spotkania mają rozgrywać na stadionie Hutnika Kraków.

Przypomnijmy, że z I ligi wycofała się trzy tygodnie temu Flota Świnoujście. Wcześniej zgromadziła 36 punktów, które... gwarantowały jej utrzymanie się w I lidze. Teraz o uniknięcie spadku walczą jeszcze dwa zespoły: GKS Tychy (z wypożyczonym z Pogoni Jakubem Bąkiem) i Pogoń Siedlce (z Donaldem Djousse). Przed ostatnią serią o punkt lepsi są tyszanie, ale za tydzień zagrają w Ząbkach, a siedlczanie otrzymają trzy punkty za walkower w meczu z Flotą.