Polska - Ukraina piłkarek ręcznych w Azoty Arenie. I co jeszcze?

Ciekawsze wydarzenia sportowe w Szczecinie na regatowy weekend
Szczecin Cup 2015

Czwartkowe losowanie grup (godz. 19) rozpocznie turniej piłkarski dla chłopców z rocznika 2001 z udziałem 12 zespołów. W piątek i sobotę - gry eliminacyjne (od godz. 10 do 17-18), a w niedzielę najważniejsze spotkania - o miejsca. Wielki finał ok. 13.30. Wszystkie spotkania na boiskach trawiastych przy ul. Karłowicza.

Uczestnicy turnieju: Tasmania Berlin, Karpaty Lwów, Lechia Gdańsk, Wisła Kraków, Lech Poznań, Zawisza Bydgoszcz, Arka Gdynia, Zagłębie Lubin, Salos Szczecin, Football Academy Szczecin, Arkonia Szczecin, Pogoń Szczecin. Spotkania trwają - 2x20 minut w grupach i 2x30 w finale i o 3. miejsce.

PGNiG Polish Beach Handball Tour 2015

To cykl turniejów piłki ręcznej plażowe z udziałem żeńskich i męskich zespołów z Polski. Turnieje zaliczane są do cyklu European Beach Handball Tour i stanowią eliminację do MP. Wcześniej zespoły grały w Krakowie, teraz czas na Szczecin, później jeszcze wystąpią w Gdańsku i tam też rozegrany zostanie wielki finał. W Szczecinie zespoły zagrają na terenie hali Azoty Arena w sobotę i niedzielę od godz. 9.

Imprezą towarzyszącą będzie piątkowy Artur Siódmiak Summer Tour, czyli warsztaty z plażowej piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży. Poprowadzi je Artur Siódmiak - były reprezentant Polski. Początek o godz. 10 - także przy Arenie.

Squashowy rekord Guinnessa

Podczas wielkiej imprezy Baltic Tall Ships Regatta 2015, która rozpocznie się w piątek na Wałach Chrobrego w Szczecinie nie zabraknie również interesujących wydarzeń sportowych. Bohaterem jednej z nich będzie szczecinianin Piotr Misiło, który chce pobić rekord Guinnessa rozgrywając 100 meczów squasha, jeden po drugim, każdy z innym zawodnikiem. Dotychczasowy rekord należy do Brytyjczyka Davida Lloyda, który rozegrał 69 spotkań. Próba pobicia rekordu rozpocznie się w sobotę o godz. 21 i potrwa ok. doby.

Mecze będą rozgrywane w specjalnie zbudowanym szklanym korcie na Wałach Chrobrego.

Eliminacje do Mistrzostw Świata piłkarek ręcznych

W niedzielę o godz. 15 w Azoty Arenie mecz szczypiornistek Polski i Ukrainy. Stawką awans do najbliższych mistrzostw świata. Polki są już bardzo blisko sukcesu, bo pokonały Ukrainki 24:18 w Użgorodzie. Rewanż powinien być formalnością. W składzie naszej reprezentacji mogą zagrać aż trzy zawodniczki Pogoni Baltiki: Agata Cubula, Małgorzata Stasiak i Monika Stachowska.