Błękitni Stargard poznali pierwszego przeciwnika w nowej edycji Pucharu Polski

W połowie lipca stargardzianie zagrają z trzecioligową Gwardią w Koszalinie.
Błękitni Stargard występują w II lidze, ale właśnie o naszym ligowcu było najgłośniej w Polsce tej wiosny. Stargardzianie potrafili wyeliminować w ćwierćfinale PP Cracovię Kraków, by w półfinale stoczyć wyrównany bój z Lechem Poznań. W Stargardzie Błękitni wygrali 3:1, w rewanżu prowadzili 1:0 (gol Piotra Wojtasiaka). Niestety, sędzia Paweł Gil pochopnie wyrzucił z boiska Łukasza Kosakiewicza, a Lech potrafił tę przewagę wykorzystać. Wygrał po dogrywce 5:1 i awansował do finału. W nim przegrał z Legią 1:2, ale później zdobył mistrzostwo Polski.

Błękitni jako drugoligowiec znów rozpoczną rywalizację od rundy wstępnej, w której zagrają inne zespoły z II ligi, pierwszoligowcy oraz najlepsze ekipy w rozgrywkach regionalnych PP. W Zachodniopomorskiem najlepsza była Gwardia Koszalin i to ona będzie rywalem Błękitnych Stargard.

Mecz w trzeci weekend lipca.

Kotwica Kołobrzeg do rozgrywek PP przystąpi jako drugoligowiec, choć niedawno spadła do III ligi. Kołobrzeżanie zagrają z trzecioligowym Stilonem w Gorzowie.

W rundzie wstępnej uwzględniono też Flotę Świnoujście. Wyspiarze co prawda trafili na Rodło Kwidzyn (aktualny beniaminek IV ligi), ale na 99 procent mecz się nie odbędzie. Flota wycofała się z rozgrywek I ligi wiosną, a będąc obecnie w stanie likwidacji, żaden zespół nie może teraz grać na podstawie jej licencji. Rodło bez gry przejdzie dalej.

Zwycięzca meczu Gwardia - Błękitni w I rundzie PP zagra z... beniaminkiem ekstraklasy Termaliką Nieciecza. A Kotwica (jeśli przejdzie Stilon) trafi na lepszego z pary: mistrz śląskich rozgrywek PP kontra Stal Stalowa Wola (II liga). Mecze I rundy będą rozegrane w ostatni weekend lipca (25-26).

Od II rundy do rywalizacji dołączą zespoły, które grały w ekstraklasie w sezonie 2014/15, a więc i szczecińska Pogoń. Losowanie drabinki pucharowej - 23 lipca.