Siatkarki Chemika Police wrócą z Igrzysk Europejskich ze srebrnymi medalami

Reprezentacja Polski w składzie z Anną Werblińską, Agnieszką Bednarek-Kaszą i Joanną Wołosz przegrała w finale z Turcją 0:3. Łączny dorobek województwa zachodniopomorskiego w Baku to trzy srebrne medale i dwa brązowe.
Polskie siatkarki pojechały na Igrzyska Europejskie walczyć o cenne rankingowe punkty. Nowemu trenerowi Jackowi Nawrockiemu udało się namówić do powrotu do kadry kilka doświadczonych zawodniczek, w tym Werblińską z Chemika. Biało-czerwone zaprezentowały się zdecydowanie lepiej niż w ostatnich ważnych turniejach i zakwalifikowały się do finału. W decydującym spotkaniu z Turcją zagrały jednak słabo i gładko przegrały 0:3.

Werblińska, Bednarek-Kasza oraz Wołosz (nowy nabytek policzanek) były przez cały turniej podstawowymi zawodniczkami reprezentacji Polski. Zmienniczką na pozycji rozgrywającej była Izabela Bełcik, która według niepotwierdzonych jeszcze informacji też zasili od lipca szeregi Chemika.

Multimedalistą z Pomorza Zachodniego został pływak Paweł Sendyk. Zawodnik z Gryfina, reprezentujący obecnie MKP Szczecin, zdobył srebrny medal na 50 metrów stylem motylkowym i brązowy w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym.

Z tytułu wicemistrza Igrzysk Europejskich cieszył się również Magomedmurad Gadzhiev. Pochodzący z Dagestanu zapaśnik wcześniej zdobywał medale dla Rosji, ale za trenerem Yusupem Abdusalamovem przeniósł się do Polski i od października legitymuje się obywatelstwem naszego kraju. Reprezentuje barwy AKS Białogard, szkolącego najlepszych zawodników w stylu wolnym w Polsce. W Baku zajął drugie miejsce w kategorii do 70 kg.

Brązowy medal zdobył pięściarz Mateusz Polski z Róży Karlino. W półfinale kategorii lekkiej (do 60 kg) musiał uznać wyższość Francuza Sofiane Oumiha. Później niestety reprezentant trójkolorowych przegrał w finale, a to znaczy, że Polska nie zapewniła sobie kwalifikacji do mistrzostw świata.