Zawody łucznicze na boiskach Szkół Salezjańskich w Szczecinie

UKS Kalinka 51 będzie organizatorem zawodów Pucharu Polski w konkurencji łuków bloczkowych. Zawody już w najbliższy weekend.
- Po wielu latach nieobecności zawodów łuczniczych w Szczecinie (ostatnie zawody w łucznictwie tarczowym odbyły się w 1972 roku) będziemy gościć najlepszych polskich zawodników. W roku 2014 byliśmy organizatorami Pucharu Polski w łucznictwie terenowym - Field. Zawody odbyły się na terenie "Uroczyska Mosty" w Podjuchach, gdzie atrakcyjność terenu i stopień trudności ustawionego parkuru terenowego wzbudziły uznanie zawodników i sędziów. Zostało to docenione przez władze Polskiego Związku Łuczniczego poprzez przyznanie nam organizacji Pucharu Polski w łucznictwie bloczkowym w tym roku - tłumaczy Marek Stemplowski z UKS Kalinka 51 Szczecin.

To będą już czwarte zawody tegorocznego cyklu pucharowego. W rywalizacji mają wziąć udział najlepsi polscy łucznicy, w tym reprezentanci. Uczestnicy wezmą udział w zmaganiach w konkurencji łuku bloczkowego (na dystansie 50 m) oraz łuku barebow (dystans 30 m).

W sobotę o 8.30 rozpoczną się treningi, a od 9 - zawody. W niedzielę identycznie.