Chemik Police poznał rywali w grupie Ligi Mistrzyń

W czwartkowy wieczór w Wiedniu rozlosowano grupy europejskich pucharów. Chemik Police znów zagra w grupie z obrońcą tytułu!
Chemik Police trafił do grupy C. Jego przeciwniczkami będą siatkarki: Eczacibasi Stambuł, VBC Casalmaggiore oraz Agel Prościejów.

Tureckie Eczacibasi to czołowy zespół tamtejszych rozgrywek, ale przede wszystkim triumfator rozgrywek Ligi Mistrzyń z ostatniego sezonu. Turczynki były najlepsze w Azoty Arenie - w półfinale pokonały Vakifbank Stambuł 3:1, a w finale Yamamay Busto Arsizio 3:0. Była to pewna niespodzianka, bo większe szanse przed finałowym turniejem dawano Vakifbankowi oraz Chemikowi.

VBC to aktualny mistrz Włoch, a tamtejsze rozgrywki mają opinię jednych z najsilniejszych w Europie. Dobrze ten zespół może znać Joanna Wołosz. Nowa rozgrywająca Chemika do niedawna grała w Busto.

Agel jest najbardziej znanym przeciwnikiem. Mistrzynie Czech już w poprzedniej edycji grały w grupie z Chemikiem. Policzanki wygrały pewnie w Prościejowie, ale w rewanżu górą były Czeszki. Wtedy jednak Chemik miał już zapewniony awans do strefy pucharowej, więc nie musiał się specjalnie wysilać.

Przed rokiem Chemik walczył o awans z grupy z Agelem, Dynamo Kazań (zwycięzca LM z 2014) i Rabitą Baku (3. miejsce w finale LM w 2014 r.). Obecna grupa znów jest mocna, ale do przejścia. Dużo będzie zależało od transferów. W sobotę Chemik chce ogłosić skład na nowy sezon.