Ligowa środa: porażka szczypiornistek AZS, wygrana koszykarzy Spójni

W ekstraklasie piłkarek ręcznych nie było przełamania Energi AZS Koszalin. Ten zespół zaliczył trzecią porażkę z rzędu.
Koszalinianki podejmowały wicemistrza Polski - Vistal Gdynię, więc niespodzianki żadnej nie było, ale początek zapowiadał szczęśliwe zakończenie. AZS objął prowadzenie 7:1 i... przestał pilnować Aleksandry Zych. Liderka rywalek rzuciła kilka bramek i po paru minutach był remis 7:7. Od tego momentu mecz był wyrównany. Dopiero na jego finiszu gdynianki wykorzystały grę w przewadze i zapewniły sobie zwycięstwo.

12 bramek rzuciła Zych. Rozgrywająca Vistalu jest w gronie 19 szczypiornistek, które walczą o powołanie do reprezentacji Polski na grudniowe MŚ. W Koszalinie widzieliśmy aż 6 takich kandydatek. Po stronie AZS - Izabela Prudzienica i Katarzyna Kołodziejska (6 bramek), po drugiej stronie: Zych, Patrycja Kulwińska (5 bramek), Aneta Łabuda (1) i Monika Kobylińska (0).

Energa AZS Koszalin - Vistal Gdynia 22:25 (11:11). AZS: Prudzienica - Kołodziejska 6, Roszak 5, Nowicka 3, Sądej 3, Kalska 2, Neściaruk 1, Michałów 1, Stasiak 1, Trawczyńska 0, Chmiel 0.

I liga koszykarzy

Spójnia Stargard pewnie pokonała na wyjeździe młody zespół Śląska Wrocław 67:48. Spójnia zrehabilitowała się za niedzielną porażkę u siebie z GKS Tychy, która zakończyła krótką serię sukcesów Spójni w I lidze. Wygrana we Wrocławiu zapewni lepsze nastroje przed najtrudniejszym zadaniem - w sobotę Spójnia podejmie liderów z Krosna.

Śląsk Wrocław - Spójnia Stargard 48:67. Kwarty: 10:19, 13:16, 15:21, 10:11. Spójnia: Pieloch 16, Raczyński 14, Pytyś 13, Bodych 7, Pacocha 6, Koziorowicz 6, Wróblewski 5, Berdzik 0, Stachowiak 0.