W sobotę bokserskie święto w Szczecinie. Z lokalnym przedstawicielem w składzie

W sobotę w hali Szczecińskiego Domu Sportu odbędzie się bokserski mecz pomiędzy Polską, a Rosją. W barwach biało-czerwonych zaprezentuje się między innymi Arkadiusz Szwedowicz ze Skorpiona Szczecin.
Do wielkiego meczu bokserskiego Polska - Rosja pozostało tylko pięć dni. Wiemy już dokładnie, którzy zawodnicy 30 stycznia wystąpią w barwach ekipy Rafako Hussars Poland (zespół reprezentujący Polskę) na parkiecie Szczecińskiego Domu Sportu.

Wymarzony debiut

W miniony piątek nasi pięściarze zainaugurowali rozgrywki w lidze WSB (liga boksu amatorskiego) nieznaczną przegraną z Wenezuelą w Pruszkowie (2:3). W stolicy województwa zachodniopomorskiego wszyscy wierzą, że drugie spotkanie tegorocznej edycji ligi również będzie obfitowało w wielkie emocje, ale tym razem z happy endem. Najważniejsza informacja dla kibiców z Pomorza Zachodniego brzmi natomiast tak, że z trybun będzie można oglądać walkę Arkadiusza Szwedowicza (-81kg). Dla seniorskiego mistrza Polski z roku 2015, na co dzień reprezentującego barwy klubu BKS Skorpion Szczecin, będzie to debiut w lidze WSB.

Będzie transmisja

Oprócz wspomnianego Szwedowicza w sobotę publiczności zaprezentują się także Hamza Touba (-52kg), Dawid Michelus (-60kg), Damian Kiwior (-69kg) i Paweł Wierzbicki (+91kg).

Poza Rosją i Wenezuelą, grupowymi rywalami Polaków są jeszcze Argentyńczycy.

Transmisję z całego wydarzenia przeprowadzi stacja telewizyjna Polsat Sport. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:00.