Udany rewanż King Wilków Morskich. Druga wygrana z rzędu

Nowy nabytek Wilków Morskich - Russel Robinson poprowadził zespół Marka Łukomskiego do domowego zwycięstwa nad Polpharmą Starogard Gdański.
Dla szczecińskiej watahy nadszedł teraz czas rewanżów oraz spotkań decydujących o awansie do fazy play-off, który gwarantuje tylko miejsce w pierwszej ósemce. W ostatniej kolejce Wilki pokonały na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg i tym samym zrewanżowały się rywalom za jesienną porażkę, a w środę zemsty dokonały także na Polpharmie Starogard Gdański. Rany po poprzednim meczu z "Kociewskimi Diabłami" były świeże, ponieważ ostatni pojedynek pomiędzy obiema drużynami odbył się ledwie trzy tygodnie temu. Starogardzianie wygrali wtedy bardzo wysoko.

Nowy rozgrywający pokazał jakość

Początek spotkania w Azoty Arenie był wyrównany, ale nieco lepiej prezentowali się goście, którzy pierwszą kwartę skończyli z minimalnym prowadzeniem 22:18. To dodatkowo podrażniło zawodników Marka Łukomskiego, którzy w końcu wrzucili wyższy bieg. Sygnał do ataku dał rzutami za trzy świetnie dysponowany Russel Robinson i Wilki Morskie zaczęły uciekać. Do przerwy było 44:40 dla gospodarzy. Kibice nie byli jednak spokojni, ponieważ szczecinianie w ostatnim czasie najgorzej grali w trzecich kwartach. Potrafili zaprzepaścić wtedy całą wypracowaną przewagę.

Jest awans w tabeli

Tym razem także przegrali tę kwartę, ale bardzo minimalnie, ponieważ tylko dwoma punktami. Poza tym zaczęli ją od trzech celnych dwójek z rzędu i przed ostatnimi dziesięcioma minutami, końcowy wynik był nadal sprawą otwartą. Głodne rewanżu Wilki nie wypuściły szansy z rąk i dzięki serii 14:2 przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najlepsi w barwach szczecińskiej watahy byli Robinson (23 punkty) i kapitan Łukasz Majewski (20). Dzięki wygranej szczecinianie awansowali na ósme miejsce i legitymują się bilansem 9 zwycięstw i 9 porażek.

King Wilki Morskie Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 83:73 (18:22, 26:18, 15:17, 24:16)

King Wilki: Robinson 23, Majewski 20, Kikowski 14, Gaines 9, Brown 5, Nikolić 5, Aiken 4, Nowakowski 3, Leończyk 0.