Tylko jedna zawodniczka Pogoni Baltica powalczy o wyjazd do Rio

Rozgrywająca Pogoni Baltica Szczecin - Małgorzata Stasiak, została powołana do reprezentacji Polski na mecze w ramach eliminacji do mistrzostw Europy oraz turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
Zawodniczka Pogoni jest etatową reprezentantką Polski, która w grudniu wystąpiła na pamiętnych mistrzostwach Świata w Danii, gdzie biało-czerwone zajęły sensacyjne czwarte miejsce. Stasiak nie dołożyła jednak do tego sukcesu tak dużej cegiełki jak by chciała, ponieważ w czasie skandynawskiego czempionatu zmagała się z kontuzją.

Na ostatnich mistrzostwach grała też inna zawodniczka szczecińskiej drużyny - Joanna Gadzina. Tym razem skrzydłowa Pogoni znalazła się tylko na liście rezerwowej. Wraz z nią jej vis a vis z drugiego skrzydła, Patrycja Królikowska.

9 marca Polki zagrają w Koszalinie z Węgrami. Będzie to spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw Europy (rewanż trzy dni później w Budapeszcie). Potem biało-czerwone wyjadą do Rosji, gdzie powalczą o przepustki na igrzyska olimpijskie. W turnieju kwalifikacyjnym zmierzą się z gospodyniami oraz reprezentacjami Szwecji oraz Meksyku. Dwie najlepsze drużyny pojadą do Rio de Janeiro.

Warto dodać, że asystentem duńskiego szkoleniowca polskiej kadry - Kima Rasmussena, jest nowy trener piłkarzy ręcznych Pogoni, Antoni Parecki.