Trzech zawodników Pogoni 04 zagra w Szczecinie o awans na mundial

Selekcjoner polskich futsalistów, Andrzej Bianga ogłosił na kadrę na pierwszy z dwóch meczów barażowych o awans na mistrzostwa świata.
Spotkanie zostanie rozegrane 22 marca w szczecińskiej Azoty Arenie. Zgodnie z oczekiwaniami, miejscowa Pogoń 04 będzie miała w tym meczu swoją szeroką reprezentację. Powołanie dostali Michał Kubik, Mateusz Jakubiak oraz Dominik Solecki. Zaskoczeniem jest obecność w kadrze tego ostatniego. Zawodnik dopiero co wrócił po ciężkiej kontuzji i kilkumiesięcznej pauzie. Przed urazem stanowił o sile reprezentacji, ale pewnie sam nie spodziewał się, że tak szybko do niej wróci.

- Z trenerem Andrzejem Biangą oraz Błażejem Korczyńskim jestem w stałym kontakcie. Od czasu kontuzji cały czas mnie wspierali i oferowali swoją pomoc. Za co bardzo im dziękuję. Co do powołań na mecze barażowe z Kazachstanem, to oczywiste, że moim marzeniem byłoby znaleźć się w składzie i byłoby to coś wspaniałego wrócić do reprezentacji po takiej kontuzji na dwa najważniejsze mecze w tym roku. Osobiście robię wszystko, aby wrócić do formy i wiem, że za miesiąc będę gotowy do gry na 100 procent. Sprawa powołania należy jednak do trenerów. Ja jestem skupiony na odbudowaniu formy podczas treningów, ale jeśli dostanę swoją szansę, to z pewnością ją wykorzystam - mówił jeszcze kilka dni temu Solecki.

Wydawało się, że znacznie większe szanse na otrzymanie powołań mieli inni zawodnicy "zero-czówórki" - Adam Jonczyk oraz Mateusz Gepert. Szczególnie brak Jonczyka można uznać za małą niespodziankę, ponieważ to on stanowi o sile ofensywy drużyny Łukasza Żebrowskiego, która jest na trzecim miejscu w tabeli.

Bilety na mecz z Kazachstanem są już w sprzedaży. Wszystkie wejściówki kosztują 10 zł.