Ponad 180 tysięcy złotych zebrano na Meczu Gwiazd!

Dokładnie 181 317 złotych zebrano podczas tegorocznej edycji Meczu Gwiazd.
Przed tygodniem w Azoty Arenie charytatywnie w siatkówkę zagrały zarówno gwiazdy tej dyscypliny (między innymi zawodniczki Chemika Police z Anną Werblińską na czele), jak i sportowcy, którzy na co dzień walczą o najwyższe laury na zupełnie innych arenach. Udział wzięli chociażby skoczkowie narciarscy Maciej Kot i Andrzej Stękała, pięściarz Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (w niedzielę w Szczecinie zdobył pas IBF Intercontinental) czy mistrz olimpijski w wioślarstwie Marek Kolbowicz.

Na zebraną kwotę składają się przede wszystkim dochody z biletów, aukcji internetowych oraz licytacji przeprowadzonych podczas meczu. Złote medale Chemika Police okazały się warte 10 500 zł, a narty skoczków z autografami 5500 zł. Piłka z podpisami piłkarzy Pogoni została natomiast wylicytowana za 900 zł. W tym roku celem akcji była zbiórka pieniędzy na sprzęt ratujący życie małych dzieci.

Przez wszystkie edycje udało się zebrać już ponad milion złotych. Organizatorami akcji są Stowarzyszenie Siatkarze Dla Hospicjum oraz Zachodniopomorskie Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych.