Pewne zwycięstwo. Pogoń Handball utrzymała się w Superlidze

Piłkarze ręczni Pogoni Handball pokonali Warmię Traveland Olsztyn 32:23 w drugim barażowym meczu o utrzymanie w PGNiG Superlidze.
W niedzielę granatowo-bordowi przegrali w Olsztynie 29:30, ale odrobienie minimalnej straty nie sprawiło im żadnego problemu. Podopieczni duetu Rafał Biały-Sławomir Fogtman od początku narzucili rywalom swój styl i dominowali na parkiecie kameralnej hali przy Twardowskiego.

Trybuny świeciły pustkami, ale najwierniejsi kibice pożegnali trójkę zawodników, którzy odchodzą z Pogoni. Patryk Walczak wybrał zwycięzcę Ligi Mistrzów Vive Tauron Kielce, Adam Morawski wraca do Wisły Płock, a Łukasz Gierak będzie kontynuował karierę w drugiej lidze niemieckiej.

Kto ich zastąpi? Mówi się o powrocie dawnych gwiazd, które nadawały ton grze Pogoni w dobrych czasach dla szczecińskiego szczypiorniaka, a więc Wojciechu Zydroniu i Bartoszu Konitzu.

Granatowo-bordowi utrzymali się na boisku, ale prawdopodobnie nawet porażka w dwumeczu nie oznaczałaby degradacji, ponieważ wkrótce ma powstać zamknięta liga zawodowa, w której znajdzie się miejsce również dla Warmii.

Pogoń Szczecin - Warmia Traveland Olsztyn 32:23 (17:12)

Pogoń: Tatar - Gierak 8, Krysiak 7, Zaremba 6, Bruna 3, Jedziniak 2, Trzaszczka 2, Kniaziew 2, Biernacki 1, Grzegorek 1, Statkiewicz, Fedeńczak, Walczak.