Kadrowa rewolucja w Espadonie Szczecin

Siatkarze Espadonu Szczecin w przyszłym sezonie zagrają w Plus Lidze. Potrzebne są wzmocnienia.
Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wiąże się z gruntownymi zmianami w składzie. W klubie stwierdzono, że większość zawodników, którzy do tej pory reprezentowali barwy Espadonu, nie pozwoli osiągnąć satysfakcjonujących wyników w ekstraklasie. W drużynie trenera Milana Simojlovicia pozostanie tylko pięciu siatkarzy z obecnej kadry.

Środkowi zostają

W Espadonie nadal grać będą Bartosz Cedzyński, Janusz Gałązka, Patryk Orłowski, Maciej Wołosz i Czech Michal Sladecek. Reszta zawodników może szukać nowych klubów.

Trzej pierwsi to środkowi, Wołosz gra na pozycji przyjmującego (na trybunach często można spotkać jego bardziej znaną siostrę Joannę, która gra w Chemiku), natomiast rozgrywający z Czech to zdecydowanie czołowa postać drużyny.

Będą wzmocnienia

Espadon szykuje kilka solidnych wzmocnień. Kibice w przyszłym sezonie będą mogli podziwiać na parkiecie nazwiska znane z polskich i europejskich parkietów.

Po słowie ze szczecińskim klubem ma być między innymi Dawid Murek, który zagrał prawie 300 spotkań w reprezentacji Polski. Przez większość kariery był przyjmującym, ale teraz 38-latek gra na pozycji libero.