Wielkie zmiany w Pogoni Handball. Wracają gwiazdy i ulubieńcy kibiców

Wojciech Zydroń w roli grającego trenera oraz Bartosz Konitz wracający po rocznej przygodzie w Orlen Wiśle Płock to najgłośniejsze transfery Pogoni Handball Szczecin przed sezonem 2016/2017.
Przez ostatnie pół roku szczecińskich szczypiornistów prowadził Antoni Parecki. Nie był to jednak udany okres dla klubu, który sezon zakończył "pod kreską" i o utrzymanie w Superlidze musiał walczyć w barażach. Pareckiemu podziękowano za współpracę.

Wielkie powroty

W nowych rozgrywkach w rolę grających trenerów wcielą się Czech Michal Bruna oraz Wojciech Zydroń, który wraca do Pogoni po epizodzie w lidze niemieckiej. Obaj to żywe legendy klubu w jego najnowszej historii.

Granatowo-bordowe barwy będzie przywdziewać też inny zasłużony zawodnik, który wraca do Szczecina. To uczestnik rozgrywanych niedawno w Polsce mistrzostw Europy Bartosz Konitz. Rozgrywający aktualnie przechodzi rehabilitację po kontuzji barku.

Nowy obrotowy

Na kole Patryka Walczaka, który odszedł do Vive Tauronu Kielce zastąpi Arkadiusz Bosy. 30-letni obrotowy w Polsce jest znany głównie z występów w GSPR Gorzów skąd w 2011 roku wyjechał do Niemiec.

Do Pogoni po dwuletniej przerwie wraca również bramkarz Paweł Matkowski, a nowym leworęcznym rozgrywającym został Tomasz Garbacewicz. Przez ostatni trzy lata nie mógł zawodowo uprawiać szczypiorniaka z powodu kontuzji kolana. W Szczecinie dostanie szansę powrotu na boisko i odbudowania się po urazach.

Od 25 lipca

Skład uzupełnią także najzdolniejsi juniorzy ze szczecińskich klubów Adam Wąsowski i Krzysztof Karnacewicz.

Pogoń przygotowania do sezonu wznowi 25 lipca. Nie licząc zaplanowanych turniejów w Kaliszu i Głogowie przygotowywać się będzie na własnych obiektach.