Kolejne znane nazwisko już oficjalnie w Espadonie. Tym razem Marcin Wika

Od dłuższego czasu nie było to już żadną tajemnicą, ale Espadon w poniedziałek potwierdził kolejne solidne wzmocnienie swojej kadry.
33-letni uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie (2004 rok) podpisał ze szczecińskim klubem roczny kontrakt.

Marcin Wika to mistrz Polski z 2004 roku, trzykrotny wicemistrz kraju i zdobywca Pucharu Polski. W swoim dorobku ma też złoto zdobyte w mistrzostwach Szwajcarii (2015).

W swojej karierze był wybierany na najlepszego serwującego i MVP rozgrywek krajowego pucharu. Uznano go też za najlepiej przyjmującego w memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera (2008).

W swojej bogatej karierze grał w barwach Jastrzębskiego Węgla, AZS Częstochowa, Asseco Resovii Rzeszów, Delecty Bydgoszcz, szwajcarskiego PV Lugano oraz BBTS Bielsko-Biała.

Wika mierzy 194 centymetrów wzrostu, a po piłkę w ataku potrafi sięgać na wysokości 340 cm. Prywatnie jest mężem znanej w regionie Anny Białobrzeskiej (mistrzyni Polski w siatkówce plażowej).

- Beniaminek Plus Ligi ma przed sobą trudne zadanie zbudowania mocnej drużyny od podstaw. Nie może w niej zabraknąć bardzo doświadczonych siatkarzy, gwarantujących wysoki poziom gry w trakcie całego sezonu. Do nich na pewno należy Marcin Wika - podsumował dyrektor sportowy klubu Marcin Nowak.

Wcześniej Espadon potwierdził transfery między innymi Bułgara Georgi Bratojeva, a także duetu byłych reprezentantów Polski: Dawida Murka i Michała Ruciaka.