Początek sezonu godny wicemistrzyń Polski. Pogoń Baltica wygrała różnicą 19 bramek!

Szczypiornistki Pogoni Baltica rozpoczęły rozgrywki od mocnego uderzenia. We własnej hali rozgromiły KPR Kobierzyce aż 32:13!
To było bardzo bolesne zderzenie się z Superligą dla dolnośląskiego beniaminka. Zawodniczki z Kobierzyc otwarły co prawda wynik, ale siedem kolejnych bramek zdobyła Pogoń. Nie do zatrzymania była szalejąca na skrzydle Daria Zawistowska (8 bramek) i już mniej więcej po kwadransie było wiadomo, że mecz będzie miał bardzo jednostronny przebieg.

Głowińska w bramce

Rywalki w pierwszej połowie rzuciły zaledwie siedem bramek, a dla trenera Adriana Struzika zaczął się kolejny sparing. Szkoleniowiec sporo rotował składem. W końcówce między słupkami (w czasie gry w osłabieniu) stanęła... Monika Głowińska.

Opiekun zespołu przyjezdnego był bezradny. Nie mógł ratować sytuacji zmianami, ponieważ na ławce rezerwowych siedziały tylko trzy zawodniczki z pola. Do przerwy było 21:7.

Teraz trudniej

W drugiej połowie Pogoń nie musiała się już śpieszyć i spokojnie dowiozła prowadzenie do końca. Ostry trening strzelecki urządziła sobie przy okazji Aleksandra Zimny, która bez litości bombardowała bramkę zespołu z Kobierzyc.

Pierwszy mecz zgodnie z oczekiwaniami okazał się spacerkiem. Teraz będzie trudniej. Przed Pogonią mecze z Zagłębiem Lubin i derby z AZS Energą Koszalin.

Pogoń Baltica Szczecin - KPR Kobierzyce 32:13 (21:7)

Pogoń: Płaczek - Zimny 9, Zawistowska 8, Noga 3, Cebula 2, Jaszczuk 2, Szczecina 2, Jedziniak 1, Kochaniak 1, Koprowska 1, Costa 1, Brocardo 1, Królikowska.