Sport.pl

King gra dla Victorii i o dłuższe urlopy świąteczne

Koszykarze King Szczecin w niedzielę zagrają ostatni mecz w tym roku we własnej hali. O godz. 16 zmierzą się z MKS Dąbrowa Górnicza.
Wstęp na spotkanie jest wolny. Na halę za darmo dostanie się każdy, kto weźmie nawet symboliczny udział w zbieraniu pieniędzy na operację nóg małej Victorii z Dołuj i przed wejściem wrzuci coś do puszki. W czasie meczu odbędzie się sporo licytacji i aukcji dla chorej dziewczynki, która potrzebuje operacji za 1,5 mln zł w USA, żeby móc chodzić.

- My również w zespole zrobimy zrzutkę - zapewnia kapitan Maciej Majcherek.

Rywale są na wysokim, trzecim miejscu w tabeli, ale to może być nieco złudne. Większość spotkań rozegrali we własnej hali, a na wyjeździe o punkty walczyli tylko trzykrotnie (dwie porażki).

King wygrał dwa ostatnie spotkania (z Asseco Gdynia i Polhparmą Starogard Gdański). Zespół Marka Łukomskiego zrehabilitował się za wpadkę z Siarką Tarnobrzeg (outsider, który wygrał w tym sezonie tylko z Kingiem).

- W meczach z zespołami z Pomorza zdobyliśmy komplet punktów, w grudniu jeszcze nie przegraliśmy - cieszy się trener. - Teraz przed nami Dąbrowa i postaramy się podtrzymać passę zwycięstw. O porażce z Siarką powoli zapominamy, ale nigdy jej nie odrobimy, bo ten mecz już jest za nami.

Jeśli Wilki Morskie wygrają z Dąbrowa Górniczą, a 23 grudnia przywiozą punkty ze spotkania z Miastem Szkła Krosno, mogą liczyć na dłuższe urlopy w trakcie świątecznej przerwy.