Sport.pl

Świetna passa. King Szczecin wygrywa trzeci mecz z rzędu

Koszykarze King Szczecin wrócili do dobrej dyspozycji z początku sezonu. W niedzielę ograli w Azoty Arenie trzeci w tabeli MKS Dąbrowa Górnicza 82:79.
Przełomowym momentem okazała się listopadowa klęska z ostatnią Siarką Tarnobrzeg. Padły mocne słowa i terapia wstrząsowa przyniosła oczekiwane skutki. King znowu kroczy od wygranej do wygranej i umocnił się w górnej połowie tabeli. Zwyciężył trzeci raz z rzędu.

Zespół Marka Łukomskiego po bardzo emocjonującym meczu pokonał faworyzowaną Dąbrowę Górniczą zaledwie trzema punktami. Całe spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. O wygranej Kinga zadecydowała przede wszystkim świetna skuteczność Pawła Kikowskiego. Jego celne rzuty złożyły się na ponad 1 całego dorobku punktowego szczecińskiej watahy. Co istotne, "Kiko" rzucał w najważniejszych momentach. W czwartej kwarcie pomógł dogonić rywali, którzy wypracowali minimalną przewagę, a potem "pilnował" wyniku.

Wilki Morskie zrobiły pierwszy krok, żeby przedłużyć sobie świąteczne urlopy. Teraz muszą na wyjeździe wygrać z Miastem Szkła Krosno (23.12).

Wstęp na niedzielne spotkanie był wolny. Rozegrano je pod hasłem "Pomagamy Victorii". Dziewczynka z podszczecińskich Dołuj potrzebuje operacji nóg za 1,5 mln złotych. Przed halą kibice dorzucali się do puszek, a w trakcie meczu odbyło się sporo licytacji i konkursów. Cały dochód zostanie przekazany dla Victorii. Zrzutkę w szatni zapowiedzieli też zawodnicy Kinga.

King Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 82:79 (20:15, 20:19, 15:20, 27:25)

King: Paweł Kikowski 24, Taylor Brown 16, Marcin Dutkiewicz 11, Jakub Garbacz 8, Russell Robinson 5, Robert Skibniewski 5, Szymon Łukasiak 5, Michał Nowakowski 3, Zach Robbins 3, Craig Sword 2.

Więcej o: