Drugoligowcy kończą rundę

II LIGA PIŁKARSKA. Kotwica utrzymuje miejsce w czołówce, Pogoń odrabia straty z pierwszej części sezonu, Chemik przestał wygrywać. Jak będą wyglądały ostatnie jesienne mecze?
Ekipą, która może liczyć na najbardziej efektowne zakończenie rundy, jest Pogoń. Trener Piotr Mandrysz natchnął drużynę do walki. Portowcy grają lepiej i skuteczniej. Gdyby nie wpadka w Wągrowcu (0:3), szczecinianie byliby już na 5. miejscu w tabeli. To, co stracili z Nielbą, odzyskali jednak u lidera (1:0 w Królewskiej Woli!). Przekroczenie granicy 30 "oczek" jest realne. Wariant optymistyczny to trzy zwycięstwa, jeden remis i miejsce w pierwszej trójce. Jeśli strata grupy pościgowej (Zagłębie, Zawisza, Pogoń) do przewodzącego w tabeli Gawina zostanie zredukowana do 5-7 punktów, wiosną czeka nas walka o awans do I ligi. Jeśli lider utrzyma przewagę, a portowcy jesienią wygrają jeszcze tylko dwa razy, też nie będzie powodów do paniki. Szczecinianie po dobrze przepracowanej zimie i zmianach kadrowych mogą wygrać rundę rewanżową i zapewnić sobie 2. miejsce na finiszu. Klubów z ambicjami jest w naszej grupie kilka, a decydująca batalia powinna rozegrać się między Pogonią a Sosnowcem, Bydgoszczą, Unią Janikowo, Rakowem (po wejściu nowego sponsora) i Gawinem, który walczy o awans dla Głogowa (w planach jest fuzja).

W czołówce znajdują się teraz MKS Kluczbork i Kotwica Kołobrzeg, ale wydaje się, że obu ekip nie stać na udział w centralnych rozgrywkach. Kołobrzeżanie prowadzeni przez Tomasza Arteniuka to ambitny, młody zespół, który przez wiele sezonów może być główną siłą II ligi. Wiosną Kotwica może grać tylko o bezpieczne miejsce, ale jesienią jeszcze "zaszaleje", bo ma korzystny terminarz.

Chemik, po serii dobrych występów, znów musiał przyjąć rolę najniżej notowanego zachodniopomorskiego drugoligowca. Od miesiąca drużyna Marka Czerniawskiego nie wygrała (2 remisy, 3 porażki w pięciu ostatnich kolejkach) i zbliżyła się do miejsc spadkowych. Żeby przerwa zimowa była spokojniejsza, trzeba zdobyć jeszcze 6-7 punktów i wskoczyć do pierwszej dziesiątki. Najlepszą ku temu okazją będą spotkania z outsiderem - Polonią Słubice i 15. w tabeli Miedzią.

Z kim zagrają jesienią:

Pogoń Szczecin

18 października: Lechia (15.) - dom

25 października: Unia (4.) - wyjazd

8 listopada: Zagłębie (7.) - w

15 listopada: Victoria (16.) - dKotwica Kołobrzeg

18 października: Raków (10.) - w

25 października: Elana Toruń (5.) - d

8 listopada: Polonia Słubice (18.) - d

15 listopada: Chemik Police (14.) - wChemik

18 października: Polonia (18.) - w

25 października: Miedź (15.) - d

8 listopada: Nielba (6.) - w

15 listopada: Kotwica (3.) - dGawin Królewska Wola

18 października: Jarota (11.) - w

25 października: Raków (10.) - d

8 listopada: Elana (5.) - w

15 listopada: Polonia (18.) - w