Komplet wygranych Pogoni w meczach derbowych

II LIGA PIŁKARSKA. Pogoń Szczecin bez większych problemów ograła w Kołobrzegu Kotwicę i odrobiła 3 punkty do lidera z Kluczborka. Kotwica raczej straciła szanse na awans. Przełamał się Chemik Police.
Szybko ustawione derby

W derbach Zachodniopomorskiego portowcy natarli od razu i szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Dopiero wtedy gospodarze ocknęli się i zaczęli być groźni. Sam Michał Pietroń miał dwie dobre okazje, ale Damian Wójcik pokazał, że jest ostatnio w dobrej formie i interweniował bardzo pewnie. W końcówce pierwszej połowy Pogoń znów zaatakowała i jedna z jej ostatnich akcji przyniosła bramkę. Kontrę i sytuację sam na sam wykorzystał Maciej Ropiejko.

Wysokie prowadzenie do przerwy miało wpływ na obraz gry w drugiej połowie. Drużyny nie grały już tak szybko, piłkarze starali się utrzymywać przy piłce, by nie tracić sił. Mecz się wyrównał, ale goście zdołali jeszcze raz pokonać Dominika Sobańskiego. Mikołaj Lebedyński wykorzystał prezent obrony Kotwicy i ustalił wynik.

Dzięki wygranej portowcy są już jedną nogą w I lidze. Naciska tylko - chyba nieoczekiwanie - Gawin Wrocław, ale z tym zespołem Pogoń zagra już w nadchodzącą sobotę. Jeśli wygra - awans powinien być już pewny.

Kołobrzeżanie o awansie też myśleli, ale wiosną spisywali się dużo gorzej niż jesienią, a seria ośmiu spotkań bez wygranej zaprzepaściła ich szanse.

Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Szczecin 0:4 (0:3)

Bramka: Nowak (8.), Petasz (20.), Ropiejko (44.), Lebedyński (57.)

Kotwica: Sobański - Małkowski Ż, Grocholski, Woropajew, Kempa, Marciniak (46. Sawczuk), M. Pietroń, Stróż Ż (80. Pytlarz), Stankiewicz (46. Teśman), Misztal, Rusinek.

Pogoń: Wójcik - Skrzypek, Nowak, Dymek, Woźniak, Parzy Ż (59. Rydzak), Sobczyński Ż, Koman, Petasz Ż, Ropiejko, Lebedyński (77. Chifon).

Widzów: 2000

W końcu remis

Już w 10. min meczu Chemika z Rakowem gospodarze powinni objąć prowadzenie. Marek Sajewicz świetnie zagrał do Krzysztofa Stefaniaka, a ten chyba myślami był jeszcze na przedmeczowej uroczystości (odebrał puchar za 100 występów w drużynie) i nie wykorzystał ciekawej okazji. Policzanie przeważali, widać było, że zależy im na wygranej, ale nie potrafili wykorzystać choćby jednej z kilku okazji.

Goście przyczajeni, jakby nie zależało im na punktach, grali z kontry. Dotrwali do przerwy, a pierwsza akcja po zmianie stron przyniosła im bramkę. Nieporozumienie Rafała Krzyżanowskiego i Marcina Ochala zakończyło się samobójczym wślizgiem tego pierwszego.

Chemik "siadł", goście nadal grali swoje. A gdy w 83. podwyższyli prowadzenie po jednym z wypadów - kibicom wydawało się, że jest już po meczu. Część zaczęła wychodzić z obiektu, ale nim opuściła go, zobaczyła kontaktowego gola Marka Sajewicza. Wtedy odżyła wiara w uratowanie choćby punktu. Gospodarze parli z impetem i już w doliczonym czasie zdobyli gola. Zespołową akcję znów wykończył Sajewicz.

Tym samym Chemik przerwał serię porażek (miał siedem z rzędu!). Punkt na Rakowie nic nie zmienia w sytuacji. Nasz zespół jest już praktycznie w III lidze.

Chemik Police - Raków Częstochowa 2:2 (0:0)

Bramki. Chemik: Sajewicz dwie (84. i 93.). Raków: Krzyżanowski (46. - samobójczy), Gliński (83.).

Chemik: Ochal - Krzyżanowski Ż, Michał Szałek, Janicki, Brzeziński, Stefaniak (86. Jóźwiak), Mateusz Szałek Ż, Jarymowicz, Pachulski (75. Jakuszczonek), Ciołek Ż (79. Wydurski), Sajewicz.

Pozostałe wyniki 31. kolejki: Zagłębie - MKS 1:0, Victoria - Miedź 3:0, Lechia - Zawisza 0:1, Unia - Czarni 1:1, Gawin - GKS 2:1, Nielba - Jarota 2:1, Polonia - Elana 2:3.