Oceny naszych piłkarzy

Portowcy za Motor

Krzysztof Pyskaty 4 - nudził się w bramce, ale raz znakomicie obronił strzał z dystansu.

Marcin Nowak 5 - piękna asysta, gol, skuteczność w defensywie, występ bez żółtej kartki.

Marcin Dymek 4 - wrócił do podstawowego składu i nie zawiódł. Dobra współpraca z kolegami, szybkość, nie kombinował w polu karnym.

Krzysztof Hrymowicz 4 - solidnie, skutecznie, jakby - na luzie. Najczęściej to on kasował nieliczne akcje Motoru.

Marcin Woźniak 4 - rehabilitacja za kilka nieudanych spotkań, ustrzegł się błędów w wyprowadzaniu piłki. Aktywny na skrzydle, kilka razy świetnie dośrodkował, lecz koledzy "przysypiali".

Maksymilian Rogalski 4 - efektownie dryblował i strzelał. Minus za nieskuteczność.

Maciej Mysiak 5 - znakomity występ w roli defensywnego pomocnika, choć bardziej widoczny był w akcjach ofensywnych. Przebojowy, sprytny, robi przewagę; piłka "szuka" go w polu karnym.

Tomasz Parzy 3 - nie wykorzystał szansy, by wrócić do składu. Nie sprawdził się w roli rozgrywającego.

Przemysław Pietruszka 3 - dużo biegał, próbował strzałów, jednak zapamiętane zostaną przede wszystkim głupie straty, niedokładne podania przy kontrataku.

Olgierd Moskalewicz 4 - inicjował większość akcji (szczególnie w 2. połowie), wracał po piłkę, popisywał się asystami. W końcówce - spryt rutyniarza.

Mikołaj Lebedyński 4 - aktywny, waleczny, skuteczny w pojedynkach z obrońcami, ale nieskuteczny w finalizowaniu akcji. Instynktem napastnika błysnął w 43. min, kiedy "uratował" piłkę sparowaną na rzut rożny i dograł na 2:0.

Piotr Prędota 2 - dżoker, grał pół godziny, ale nie stworzył zagrożenia.

Daniel Wólkiewicz 3 - udane dwójkowe akcje na skrzydle. W doliczonym czasie powinien trafić na 3:0.

Piotr Dziuba - bez oceny.

Wyspiarze za Górnika

Sergiusz Prusak 3 - dużo pracy, dużo szczęścia (Nakoulma z metra nie trafił do pustej bramki).

Sebastian Fechner 3 - spore problemy z powstrzymaniem Sławomira Nazaruka i Krzysztofa Kazimierczaka.

Sławomir Mazurkiewicz 3 - na jego tle Perez wypadł zdecydowanie lepiej, jedyny raz wyróżnił się, oddając strzał z ponad 30 metrów na początku drugiej połowy.

Omar Jarun 3 - bezproduktywny przy stałych fragmentach gry, a defensywa Floty zbyt często gubiła się w niedzielę.

Dawid Kubowicz 3 - bez fajerwerków. Grzegorz Bronowicki to za wysokie progi na Kubowicza nogi.

Rafał Andraszak 4 - obok Skwary najlepszy we Flocie. Mógł wyrównać, ale piłka po uderzeniu wślizgiem minęła poprzeczkę.

Marek Niewiada 3 - bardzo przeciętny występ, nie wygrywał pojedynków w środku boiska.

Grzegorz Skwara 4 - najaktywniejszy, defensorzy Górnika mieli z nim sporo pracy. Po jego strzale piłka ostemplowała tylko spojenie słupka z poprzeczką.

Krzysztof Rusinek 3 - lepszy w pierwszej połowie, gdy więcej szukał gry. Słabiej po przerwie i szybko zmieniony.

Charles Nwaogu 2 - kilka akcji, ale bez szczęścia. Słabszy występ.

Łukasz Polak 3 - sporo mieszał, szukał gry, ale szybko zszedł z kontuzją.