Oceny Pogoni za mecz z Dolcanem

Radosław Janukiewicz 5 - wskoczył do podstawowego składu, gra coraz lepiej. Wygrana "sam na sam" przy stanie 1:0 była kluczowa dla przebiegu i wyniku spotkania.

Marcin Nowak 4 - jak na kapitana przystało, motywował, instruował i naprawiał błędy kolegów. Kilka razy dał się ograć.

Krzysztof Hrymowicz 5 - skuteczny i pewny. Wyłączył z gry najlepszego napastnika Dolcanu - Macieja Tataja. Sprytnie prowokował faule w końcówce (druga żółta kartka Bartosza Hinca).

Łukasz Wróbel 4 - asekurował kolegów z obrony, biegał więcej niż "Hrymo". Nie zawsze tak skuteczny.

Josef Petrik 4 - niezły ligowy debiut. Brakuje mu pewności i zgrania, ale potrafi dobrze się ustawić, przejąć piłkę, zainicjować atak.

Maksymilian Rogalski 5 - efektownie trafienie z rzutu wolnego, kilka groźnych akcji skrzydłem. Zadziorny w powstrzymywaniu rywali. Po przerwie mniej widoczny.

Maciej Mysiak 4 - pracuje na całym boisku. Gdyby wykorzystał sytuację w pierwszych minutach i nie popełnił błędu w końcówce (ratował Nowak), dostałby 5+

Krzysztof Przytuła 4 - przewaga Pogoni w środku pola to m.in. jego zasługa, choć w kreowaniu akcji słabszy.

Piotr Petasz 4 - Rzuty wolne mu nie leżały, ale brawa za asystę. Lubi grać "do przodu", współpraca z lewym obrońcą układała się gorzej.

Olgierd Moskalewicz 5 - spokój i mądrość. Wywalczył kilka rzutów wolnych w okolicach pola karnego. To przyniosło bramkę.

Piotr Dziuba 4 - przypieczętował zwycięstwo, ale w pierwszej połowie marnował dobre sytuacje. Drugi gol w lidze potwierdza, że się rozkręca.

Piotr Prędota 3 - aktywny, szybki, ale bez efektu bramkowego.

Tomasz Parzy 2 - wszedł na 20 minut, gdy Pogoń grała na utrzymanie wyniku. Mało widoczny.