Sport.pl

Zamiast wygranej - remis

I LIGA PIŁKARSKA. Dwie najsłabsze drużyny tej wiosny - Pogoń Szczecin i Dolcan Ząbki - podzieliły się punktami w zaległym meczu z 30. kolejki.
Szczecinianie dobrze mecz rozpoczęli, bo już w 8. minucie Marcin Bojarski trącił piłkę głową po dośrodkowaniu Przemysława Pietruszki. Od tego momentu Dolcan starał się przejąć inicjatywę, ale groźniej atakowali. Druga połowa była podobna. Gospodarze potrzebują punktów, bo bronią się przed spadkiem. W sobotę liczyli na trzy, ale Pogoń nie chciała dawać prezentu. Niestety, Bojarski w 5. minucie zobaczył dwie żółte kartki i ostatnie 30 minut portowcy grali w osłabieniu. Kwadrans przed końcem - po zamieszaniu podbramkowym - padło wyrównanie.

- Jeśli nie dobija się przeciwnika, to kończy się tak jak dziś - podsumował Piotr Mandrysz, trener Pogoni. - Zaangażowanie było, skuteczności nie. Upał też wpłynął na obraz gry.

Dolcan Ząbki - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)

Bramki. Dolcan: Korkuć (78.). Pogoń: Bojarski (8. - asysta Pietruszka).

Dolcan : Misztal - Dadacz, Unierzyński, Korkuć, Stawicki Ż (46. Hinc), Hirsz, Kosturbała Ż, Gabrusewicz (68. Wielądek Ż), Stańczyk (78. Imeh), Ziajka, Kosiorowski.

Pogoń : Janukiewicz - Nowak Ż, Hrymowicz, Mysiak (21. Jarun), Woźniak, Rogalski (74. Parzy), R. Mandrysz, Zawadzki, Pietruszka, Lebedyński (64. Moskalewicz), Bojarski ŻŻCZ (59.).

Pogoń jest 5. w tabeli, ma 2 punkty przewagi nad 7. Flotą Świnoujście. We wtorek Pogoń gra w Ostrowcu, a Flota w Gorzowie.Oceny portowców (wystawione przez redaktora Adama Gronau z "Życia Powiatu Wołomińskiego"): Janukiewicz 5 - Nowak 2, Hrymowicz 3, Jarun 4, Woźniak 2, Rogalski 3, R. Mandrysz 4, Zawadzki 4, Pietruszka 4, Lebedyński 4, Moskalewicz 2, Bojarski 4. Mysiak i Parzy zagrali za krótko.