Sport w skrócie

MOTOSPORT

Patryk Szczerbiński z Koszalina zajął 1., 4. i 2. miejsce w kolejnych zawodach serii Young Guns Autosport na angielskim torze Castle Combe. Patryk prowadzi w klasyfikacji generalnej.

KOLARSTWO

Bartosz Warchoł (Baszta Golczewo) zdobył brązowy medal MP juniorów w kolarstwie górskim w Wałbrzychu. Wynik jest sporą niespodzianką, bo Bartosz specjalizuje się w jeździe na szosie.

TENIS ZIEMNY

Sukcesy szczecińskich tenisistów. W MP seniorów w Szczecinku najwyżej (do ćwierćfinału) dobrnął Rafał Teurer (SKT). Podczas młodzieżowych MP w Poznaniu Rafał Gozdur (Promasters), grając w parze z Mateuszem Szmigielem (Bytom), wywalczył srebro. Natalia Kozel (KT) zdobyła złoto w rywalizacji juniorek w deblu (z Sylwią Mikołajczuk z Poznania). Kozel była też brązową medalistką w grze mieszanej (z Patrykiem Janikiem z Bytomia). Adrianą Rosik (KT) była 2., a Kamila Sasim (SKT) 3. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zielonej Górze. Obie zdobyły srebro w deblu. Turniej klasyfikacyjny 14-latków w Szczecinie: 1. miejsce Robert Kłopot w singlu oraz Maciej Pieróg (obaj SKT) w deblu (z Pawłem Gonciarzem z Pobiedzisk). Kłopot z Jakubem Szalatym (Pobiedziska) zajęli 2. miejsce.