Trenerzy Pogoni

Maciej Stolarczyk (z prawej) zastąpił Piotra Mandrysza (z lewej)

Maciej Stolarczyk (z prawej) zastąpił Piotra Mandrysza (z lewej) (Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta)

Najdłużsi stażem (w miesiącach)

54 - Stefan Żywotko - lata 1965-1969

44 - Eugeniusz Ksol - lata 1970, 1982-1985 i 1989

39 - Florian Krygier - lata 1956-58 i 1960

33 - Mariusz Kuras - lata 2000, 2001-02, 2006, 2008

32 - Jerzy Kopa - lata 1979-1982

30 - Romuald Szukiełowicz - lata 1992-93, 1996-97

Najczęściej byli trenerami Pogoni

4 - Bogusław Baniak i Mariusz Kuras

Najkrótsi stażem (w meczach)

0 - Jose Carlos Serrao (Brazylia, 2006) i Omer Kaner (2000) - byli trenerami w okresie przygotowawczym, ale działacze przed ligą wybrali innych

2 - Pavel Malura - (2004)

3 - Libor Pala (2007)



Trenerzy Pogoni od 1950 r.

1950 - Jan Dixa - 12 miesięcy

01.01.1951-31.12.1952 - Kazimierz Chrostek - 24 miesięcy

01.01.-31.12.1953 - Zygmunt Czyżewski - 12 miesięcy

01.01.-31.12.1954 - Henryk Wielga - 12 miesięcy

01.01.1955-31.05.1956 - Mieczysław Matyas - 17 miesięcy

01.06.1956-31.12.1958 - Florian Krygier - 30 miesięcy

01.01.-31.12.1959 - Edward Brzozowski - 12 miesięcy

01.01.-30.09.1960 - Florian Krygier - 9 miesięcy

01.10.1960-31.12.1961 - Edward Brzozowski - 14 miesięcy

01.01.1962-30.06.1963 - Zygmunt Czyżewski - 18 miesięcy

01.07.1963-30.06.1965 - Marian Suchogórski - 24 miesięcy

01.07.1965-31.12.1969 - Stefan Żywotko - 54 miesięcy

01.01.1970-30.06.1970 - Eugeniusz Ksol - 6 miesięcy

01.07.1970-30.06.1972 - Karel Kosarz (Czechosłowacja) - 24 miesiące

01.07.1972-30.06.1975 - Edmund Andrzej Zientara - 36 miesięcy

01.07.1975-30.06.1977 - Bogusław Hajdas - 24 miesięcy

01.07.1977-30.06.1978 - Aleksander Mandziara - 12 miesięcy

01.07.-31.12.1978 - Hubert Fijałkowski - 6 miesięcy

01.01.-30.09.1979 - Konstanty Pawlikaniec - 9 miesięcy

01.10-1979-30.06.1982 - Jerzy Kopa - 32 miesiące

01.07.1982-19.03.1985 - Eugeniusz Ksol - 33 miesięce

20.03.-30.06.1985 - Mikołaj Maciej Hejn - 3 miesiące

01.07.1985-30.06.1987 - Leszek Jezierski - 24 miesięcy

01.07.1987-19.03.1988 - Jan Jucha - 9 miesięcy

20.03.-30.06.1988 - Jerzy Jatczak - 3 miesiące

01.07.1988-10.04.1989 - Leszek Ćmikiewicz - 9 miesięcy

11.04-18.10.1989 - Eugeniusz Ksol - 4 miesięce

19.10.1989-30.06.1990 - Włodzimierz Obst - 8 miesięcy

01.07.-31.10.1990 - Aleksander Brożyniak - 4 miesięcy

01.11.-31.12.1990 - Jerzy Jatczak - 2 miesiące

01.01.1991-20.02.1992 - Eugeniusz Różański - 13 miesięcy

21.02.-30.06.1992 - Leszek Jezierski - 4 miesiące

01.07.1992-31.12.1993 - Romuald Szukiełowicz - 18 miesięcy

01.01.-31.12.1994 - Jerzy Kasalik - 12 miesięcy

01.01.-30.06.1995 - Orest Lenczyk - 6 miesięcy

01.07.1995-30.06.1996 - Janusz Pekowski - 12 miesięcy

01.07.1996-30.06.1997 - Romuald Szukiełowicz - 12 miesięcy

01.07.1997-30.04.1999 - Bogusław Baniak - 10 miesięcy

01.05.30.06.1999 - Jan Jucha - 2 miesiące

01.07.1999-30.04.2000 - Albin Mikulski - 10 miesięcy

31.05.2000-30.06.2000 - Mariusz Kuras - 2 miesiące

01.07.2000 -30.04.2001 - Edward Lorens - 10 miesięcy

01.05.2001-30.06.2002 - Mariusz Kuras - 14 miesięcy

01.07.-04.09.2002 - Albin Mikulski - 12 miesięcy

04.09.2002-30.06.2003 - Jerzy Wyrobek - 10 miesięcy

01.07.2003-30.06.2004 - Bogusław Baniak - 12 miesięcy

01.07.2004-08.08.2004 - Pavel Malura (Czech) - 1 miesiąc

08.08.2004-08.10.2004 - Bogusław Baniak - 2 miesiące

08.10.2004-10.05.2005 - Bohumil Panik (Czech) - 7 miesięcy

11.05.2005-22.08.2005 - Bogusław Pietrzak - 3 miesiące

23.08.2005-15.02.2006 - Bohumil Panik - 6 miesięcy

16.02.2006-08.03.2006 - Jose Carlos Serrao (Brazylia) - 1 miesiąc

08.03.2006-17.04.2006 - Bohumil Panik - 1 miesiąc

18.04.2006-31.12.2006 - Mariusz Kuras - 8 miesięcy

01.01.2006-21.03.2007 - Libor Pala (Czech) - 3 miesiące

21.03.2007-30.06.2007 - Bogusław Baniak - 3 miesiące

01.07.2007-31.12.2007 - Marcin Kaczmarek - 6 miesięcy

01.01.2008-15.09.2008 - Mariusz Kuras - 9 miesięcy

15.09.2008-17.08.2010 - Piotr Mandrysz - 23 miesiące

17.08.2010-.... - Maciej Stolarczyk





Skomentuj:
Trenerzy Pogoni
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

LOTTO Ekstraklasa 2018/19

lp. Drużyna M Pkt Br. Zw. R Por.
1 Lechia Gdańsk 15 31 25-15 9 4 2
2 Jagiellonia Białystok 15 28 26-18 8 4 3
3 Legia Warszawa 15 26 25-18 7 5 3
4 Wisła Kraków 15 25 28-19 7 4 4
5 Piast Gliwice 15 25 21-18 7 4 4
6 Korona Kielce 15 25 18-15 7 4 4
7 Pogoń Szczecin 15 22 22-18 6 4 5
8 Lech Poznań 15 21 21-21 6 3 6
9 Arka Gdynia 15 20 21-17 5 5 5
10 Wisła Płock 15 18 23-24 4 6 5
11 Zagłębie Lubin 15 17 22-26 5 2 8
12 Śląsk Wrocław 15 16 24-22 4 4 7
13 Cracovia Kraków 15 14 11-18 3 5 7
14 Górnik Zabrze 15 13 15-25 2 7 6
15 Miedź Legnica 15 13 16-32 3 4 8
16 Zagłębie Sosnowiec 15 11 21-33 2 5 8

  • Grupa mistrzowska
  • Grupa spadkowa