5 spotkań - 5 wygranych!!! Rewelacyjny start Floty Świnoujście w I lidze piłkarskiej [FILM]

Zawodnicy Floty są w nałogowym stanie - zaprogramowani tylko na zwycięstwa. Sobotnią ofiarą wyspiarzy był beniaminek rozgrywek - Miedź Legnica
Miedź była na swoim boisku praktycznie bezradna wobec świetnie ułożonej gry gości. - Wyglądało to jak starcie beniaminka z liderem - skwitował trener legniczan Bogusław Baniak.

Początek niemrawy, ale z pełną kontrolą świnoujścian. Bramkarz Grzegorz Kasprzik kolejny raz mógł czytać między słupkami książkę, bo jego koledzy z defensywy szybko kasowali sporadyczne próby rywali. Coś mogło się zmienić po kwadransie - akcja w środku boiska, piłkę dostał Daniel Chyła i kropnął z 25-30 m. Piłka wpadła przy słupku do siatki. Podkreślmy - nie był to rzut wolny ani inny stały fragment gry, po których wyspiarze wcześniej zdobyli 5 z 6 bramek.

Teoretycznie beniaminek nie miał nic do stracenia i powinien ruszyć do zdecydowanych ataków. Tyle że z tymi legniczanie poczekali do zmiany połówek. Zdobyli nawet bramkę, której sędzia nie uznał (spalony). Flota potrafiła jednak ciśnienie wytrzymać i z każdą minutą jej kontry stawały się coraz groźniejsze.

W 60. minucie po lewej stronie urwał się Ensar Arifović. Bośniak wielką szybkością nie może się pochwalić, ale ubiegł jednego z defensorów, na strzał nie miał szans, bo zobaczył, że Aleksander Ptak rzuca mu się pod nogi. Wyłożył więc piłkę na 7. m, a tam wbiegał Chyła i bez problemów zdobył kolejnego gola.

Chyła został bohaterem. We wcześniejszych meczach, jeśli grał, to jako zmiennik, a przed tygodniem (z GKS Tychy) nie pojawił się na boisku. Na mecz z Miedzią trener Dominik Nowak przygotował jednak kilka zmian w podstawowej jedenastce. O ile gry Chyły nie można rozpatrywać choćby w kategoriach niespodzianki, to występ Mateusza Września (zakontraktowanego w środę) ocierał się o sensację. "Nowi" świetnie wypadli - Chyła strzelił 2 bramki, Wrzesień był bardzo aktywny po prawej stronie.

Szybko strzelona bramka ustawiła spotkanie. Po przerwie próbowaliśmy odrobić straty, graliśmy trójką obrońców, ale Flota była dobrze zorganizowana w obronie i zniszczyła taktycznie nasze żądła - podsumował szkoleniowiec Miedzi.

Miedź Legnica - Flota Świnoujście 0:2 (0:1)

Bramki: Chyła dwie (16. i 60.).

Miedź: Ptak - Tanżyna (46. Łobodziński), Woźniczka, Paszliński, Zasada, Madejski, Kasperkiewicz, Łuszkiewicz (78. Hempel), Szymański (62. Lenkiewicz), Grzegorzewski, Zakrzewski.

Flota: Kasprzik - Jasiński, Zalepa, Udarević (63. Kieruzel), Opałacz, Wrzesień (90. Fryc), Chyła, Niewiada, Bodziony, Olszar Ż (80. Śpiączka), Arifović.

Sędziował : Artur Ciecierski (Warszawa).

Widzów: 2500.