Flota tłumaczy się z poparcia Zbigniewa Kręciny

I LIGA PIŁKARSKA. - Kręcina przyjechał do Świnoujścia i przedstawił swój program. Uważamy, że jest najlepszy - tłumaczy Edward Rozwałka, prezes Floty Świnoujście.
Flota Świnoujście w wyborach na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej poparła - oprócz Romana Koseckiego - kandydaturę Zdzisława Kręciny, byłego sekretarza generalnego PZPN, który został odwołany ze stanowiska w związku z tzw. aferą nagraniową.

Dodatkowo na Kręcinie ciążyły zarzuty (sprzed 4 lat) niegospodarności. Prokuratura zarzucała mu utrudnianie egzekucji mienia zabezpieczonego przez komornika i naczelnika urzędu skarbowego oraz bezprawne przekazanie ponad 300 tys. zł na konta bankowe podmiotów powiązanych z Widzewem Łódź.

- Pan Kręcina przedstawił dokumenty świadczące na jego korzyść - wyjaśnia Edward Rozwałka. - Jeżeli chodzi o aferę nagraniową to ma wyrok sądowy, zasądzający od pana Kulikowskiego [to ten sponsor wywołał aferę] odszkodowanie. Jeżeli chodzi o sprawę związaną z Widzewem, to Kręcina przedstawił dowody, że przelał pieniądze na konto łódzkiego klubu. A nie na konta innych podmiotów.

Kręcina ujął działaczy Floty również tym, że przyjechał do klubu przedstawić swój program. - Oceniliśmy jego program wyborczy. Uważamy, że przedstawił najlepszy. Zaproponował przede wszystkim wiele rozwiązań dotyczących tak bardzo interesującej nas I ligi. Np. w swoim programie proponuje, by koszty sędziów ponosiły nie kluby (które płacą sędziom dając im po meczu pieniądze w kopertach), tylko okręgowe związki piłki nożnej. I że okręgowe związki powinny też przeznaczać pieniądze na piłkę młodzieżową.

Flota nie poparła za to Zbigniewa Bońka...

- Szanujemy Zbyszka Bońka, bo to wybitna postać w polskim futbolu, jednak podczas prezentacji programu nie powiedział praktycznie nic. Zaznaczył tylko, że gdyby wybierało go społeczeństwo, to byłby spokojny o wynik wyborów i to w pierwszej turze - dodaje szef Floty.

Wybory sternika PZPN pod koniec października. Najwięcej głosów poparcia zebrał Kosecki, czarnym koniem w głosowaniu ma być Eugeniusz Nowak, szef ZPN z Kujaw.