Sport.pl

Flota z Legią w ćwierćfinale? "Tak, chcielibyśmy". A ty? [SONDAŻ]

Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, a może Olimpia Grudziądz? W środę Flota Świnoujście pozna rywala w ćwierćfinale Pucharu Polski. Początek transmisji z losowania o godz. 16.30.
Dla wyspiarzy awans do najlepszej ósemki jest największym sukcesem w historii klubu. To zarazem okazja do zmierzenia się z najlepszymi drużynami w kraju. Wielu świnoujskich zawodników chciałoby trafić w tej fazie na liderującą w tabeli ekstraklasy Legię Warszawa.

- Ma fajny stadion, przyjemnie byłoby tam zagrać - wyjaśnia pomocnik Krzysztof Bodziony. - Legia to teraz chyba najlepszy zespół w ekstraklasie. Moglibyśmy zatem sprawdzić się na tle najlepszych. No i kibice: ze względu na sympatie fanów Pogoni i Legii na pewno nasz stadion wypełniłby się do ostatniego miejsca.

- Z Legią to ja chcę zagrać w finale - śmieje się z kolei napastnik Bartosz Śpiączka. - Teraz chciałbym Śląsk Wrocław albo Zagłębie Lubin. Olimpii Grudziądz nie chcę z dwóch powodów. Po pierwsze, to naprawdę dobry zespół, trudny dla nas. A po drugie, wygrana z zespołem z ekstraklasy bardziej smakuje.

Flota jest na fali. W rozgrywkach ligowych na 12 spotkań wygrała 11 a jedno zremisowała.

Transmisję z losowania przeprowadzi telewizja Orange Sport (początek o godzinie 16.30). Dwa mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane pod koniec lutego i marca.

Na kogo może trafić Flota: Legia Warszawa (1. miejsce w ekstraklasie), Śląsk Wrocław (4.), Ruch Chorzów (10.), Jagiellonia Białystok (12.), Wisła Kraków (13.), Zagłębie Lubin (14.), Olimpia Grudziądz (7. lokata w I lidze).

Jakiego przeciwnika chcesz dla Floty w ćwierćfinale Pucharu Polski?
Więcej o: